Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

17. Dönem Adayı Elma Üyeleri Genel Kurula Davet Etti

MMO Şube Başkanı Mehmet Ali Elma, “Emeğimize, mesleğimize ve haklarımıza sahip çıkmaya, emekten ve demokrasiden yana tavrımızı sürdürmeye devam edeceğiz. ” diyerek üyeleri genel kurula davet etti.

17. Dönem Adayı Elma Üyeleri Genel Kurula Davet Etti

MMO Şube Başkanı Mehmet Ali Elma, “Emeğimize, mesleğimize ve haklarımıza sahip çıkmaya, emekten ve demokrasiden yana tavrımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” diyerek üyeleri genel kurula davet etti.

Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, 17 Şubat’ta genel kurulunu 18 Şubat’ta ise oda seçimlerini gerçekleştirecek. Bu kapsamda yeniden başkanlığa aday olan Mehmet Ali Elma, tüm üyeleri odaya sahip çıkma adına kongreye davet etti. Odanın genel kurulu mali müşavirler odasında seçimi ise İzmit Ulugaiz İlkokulunda gerçekleştirilecek. 

16 DÖNEMİ ANLATTI

16. dönemde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren MMO Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Elma, “Bir dönemin daha sonuna erişirken yeni bir yönetim döneminin ise başlangıcına gelmek üzereyiz. Şube Merkezimizin yanı sıra Temsilciliklerimizin bulunduğu Bolu, Düzce, Sakarya ve Gebze yerellerimizde yoğun etkinliklerle 16. Dönemimizi tamamlıyoruz. 16.  Dönemde; II. Bakım Teknolojileri Yerel Sempozyumu, VI. Ulusal Enerji Verimliliği Kongre ve Sergisi, IV. Kocaeli Kent Sempozyumu’na Özel: Cumhuriyetin 100. Yılında Kocaeli Kent Forumu, Endüstri 4.0 Akıllı Dönüşüm Teknolojileri Konferansı, Eklemeli İmalat ve Üretim Yöntemleri Teknolojileri Konferansı, 6 Şubat Depremleri Dayanışma ağı kurduk.” diye konuştu.

‘TEMEL SORUNLAR HALA VAR’

17 Ağustos Deprem Anmaları kapsamında önemli sunumlar ve paylaşımlar; 1 Mayıs İşçi Bayramları, 19 Eylül MMŞP Dayanışma Günü, 18-22 Ekim Mühendislik-Mimarlık Haftası gibi önemli gün etkinlikleri, meslektaşlarımızın sorunlarına ve çözüm önermelerine dair eylem ve etkinlikler, çok sayıda paneller, seminerler, meslektaşlarımıza ve ara teknik elemanlara eğitimler düzenledik. Meslektaşlarımızın özlük haklarına sahip çıktık; sanatsal ve sosyal etkinliklerde buluştuk. Bu çalışmaları sürdürürken; bilinir, görünür ve duyulur olmamızda basın mensubu arkadaşlarımızın desteklerini her zaman hissettik. Bir kez daha teşekkür ederiz. Ekonomi (ücret, fazla mesai, sosyal haklar vs.), özlük hakları, güvencesiz çalışma yaşamı ve sendikal örgütlenme hakları vs. birçok sorunumuzla birlikte niteliksiz meslek eğitimi, üniversitelerde fazla bölüm ve kontenjan sorunları, ömür boyu öğrenme sistematiği yaklaşımı gibi temel sorunlarımız olduğu somut gerçeklerimizdir.” dedi. 

‘ÖRGÜTLÜ GÜCÜMÜZÜ GELİŞTİRİYORUZ’

Elma, “Yeni dönemimizde de; önceki dönemlerde olduğu gibi sorunlarımızın, ülkemizin sorunlarından bağımsız olmadığının bilincinde olduğumuzu ve mücadele etmezsek yaşadığımız sorunların büyüyeceğinin bilinciyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 17. Dönem Yönetim Kuruluna Aday olan biz Demokrat Makine Mühendisleri olarak bir kez daha diyoruz ki emeğimize, mesleğimize ve haklarımıza sahip çıkmaya, kent ve ülkemiz sorunlarına doğaya ve yaşama saygıyla ülkemize ve dünyamızın geleceğine sahip çıkmaya, üretimi ve sanayileşmeyi savunmaya, bilimin ve teknolojinin gelişmesinden yana olmaya, emekten ve demokrasiden yana tavrımızı sürdürmeye devam edeceğiz. 16. dönemdeki faaliyetlerimiz ve bugüne kadar sürdürdüğümüz anlayışımızla Şube Danışma Kurulundan aldığımız destekle çalışmalarımızı daha ileriye taşımak, meslektaşlarımızla ilişkilerimizi ve örgütlü gücümüzü geliştirme hedefimiz sürüyor.” şeklinde konuştu.

KONGRE VE SEÇİME DAVET ETTİ

Başkan Elma son olarak “Odamızı ve TMMOB’yi, kentlerimizi ve ülkemizi daha fazla sahiplenmek 17. dönem yönetim kuruluna aday olan biz Demokrat Makine Mühendislerinin öncelikli görevlerinden olacaktır. Bu çerçevede üyelerimizi; ilkelerimiz, hedeflerimiz ve çalışma programımız doğrultusunda, 17 Şubat 2024 günü saat 13:00-17:00 arasında Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Kocaeli Şubesi toplantı salonunda yapılacak Şube Genel Kuruluna ve 18 Şubat 2024 günü 09:00-17:00 saatleri arasında İzmit Ulugazi İlköğretim Okulunda yapılacak seçimlerde oylarınızla Örgütlü Mühendis Güçlü Oda diyen ‘Demokrat Makina Mühendisleri’ anlayışını desteklemeye davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

MMO KOCAELİ ŞUBESİ 17. DÖNEM YÖNETİM KURULU ADAYLARI 

ASIL ÜYE ADAYLARI

Mehmet Ali Elma -Makina Mühendisi/Serbest Çalışan/İklimlendirme

Barış İnce -Makina Mühendisi/Serbest Çalışan/Asansör

Çetin Sözal -Makina Mühendisi/Emekli-Danışman/Enerji Etüd

Ensar Uğur Kandıra -Makina Mühendisi/Serbest Çalışan/Otomotiv 

Muammer Hakkı Ersöz-Makina Mühendisi/Emekli-Eğitmen/Mekanik Tesisat ve Şantiye Tekniği 

Hüseyin Cemal Hüseyin-Makina Mühendisi/Serbest Çalışan/İş Güvenliği Uzmanlığı 

İlke Bişkin -Makina Mühendisi/Özel Sektör/Otomotiv Ana Sanayi

YEDEK ÜYE ADAYLARI:

Yiğit Doruk Turguter-Makina Mühendisi/Özel Sektör/Enerji 

Ercan Adaşlık-Endüstri Mühendisi/Serbest/Üretim 

Cansel Osmanoğlu -Makina Mühendisi/SMM/Mekanik Tesisat 

Mehmet Özcan -Makina Mühendisi/Özel Sektör/Enerji 

Doç. Dr. Fevzi Çakmak Bolat -Makina Mühendisi/Kamu-Üniversite/Akademi

Osman Ozan Aydın-Makina Mühendisi/Özel Sektör/Kimya-Bakım

Furkan Gündoğan-Makina Mühendisi/Özel Sektör/Otomotiv Ana Sanayi

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *