Harabeye Dönen Köy Okulu Yeniden Eğitime Kazandırıldı

Harabeye Dönen Köy Okulu Yeniden Eğitime Kazandırıldı

/
/

Taşımalı eğitime geçilmesinin ardından köylerde harabeye dönen köy okullarından biri daha eğitime kazandırıldı.

İzmit ilçe'ye bağlı Karaabdülbaki  Mahallesindeki (Köy) eski köy okulunu 2019 yerel seçimlerinde Karaabdülbakiye muhtar seçilen emekli öğretmen (Rabak ilkokulu) Hüdayim Yıldız'ın girişimleriyle çevre mahallelerede hizmet verecek anasınıfı olarak eğitime kazandırıldı. 

BÜYÜKŞEHİR ÇEVRE DÜZENLEMESİNİ YAPACAK

Eski köy okulu olan ve anasınıfına çevrilen Karaabdülbaki Anasınıfı, dün eğitimcilerin katılımıyla açıldı. Okulun çevre düzenlemesi için Büyükşehir Belediyesi’nden destek bekleniyor. Karaabdülbaki Mahallesi’nde 6 yıldır eğitim öğretime kapalı olan anasınıfı, Karaabdülbaki Mahalle Muhtarı Eğitimci Hüdayim Yıldız’ın yoğun çabaları sonucunda açıldı. Görkemli törenle anasınıfını açan Karaabdülbaki Mahallesi sakinleri, Muhtar Yıldız’a teşekkür etti.

ÇEVRE DÜZENLEMESİ GEREKİYOR

Anasınıfının çevre düzenlemesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin de desteği beklenirken çocukların ilk gün sevincine Akmeşe İlkokulu Müdürü Mehmet Tosun, Akmeşe İlkokulu Müdür Yardımcısı Taylan Gündoğdu, T.A.D. Akmeşe Zihinsel Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Abdulhalim Başak, Karaabdülbak Mahallesi Muhtarı Hüdayim Yıldız, Anasınıfı Öğretmeni Derya Tuncer, öğrenci velileri ortak oldu. İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, anasınıfının onarımı ile bizzat ilgilendi. Onarımı biten ve yeni eğitim öğretim dönemine yetiştirilen anasınıfı, okul öncesi öğrencileri için büyük fırsat oldu. 16 öğrenci ile eğitime başlayan Karaabülbaki Mahallesi çevresinde bulunan Anasınıfı’na Sapakpınar ve Süleymaniye Mahalleleri’ndeki öğrenciler de gelecek.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf