Zeybek Eyt Her Zaman Gündemimiz De Olacak

Zeybek Eyt Her Zaman Gündemimiz De Olacak

/
/

İlimizin başarılı kadın siyasetçilerinden AK Parti Kocaeli Milletvekili ve MYK Üyesi Emine Macit Zeybek, Kocaeli Paraf Haber Sitemizi ziyaret ederek, çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Kriz yok diyen Zeybek, “EYT her zaman gündemimizde olacak, EYT’lilerin çözümü nü yine Ak Parti’de ” ifadelerini kullandı.

Ak  Parti’de 16 yıldır aktif siyaset yapan Kadın Kolları Başkanlığı, Belediye Meclis üyeliği ve İzmit Belediye Encümen Başkanlığının ardından Milletvekilliğine kadar yükselen MKYK üyesi aynı zamanda Genel Başkan Yardımcısı Emine Macit Zeybek, Ak Parti İl SKM üyeleri Yusuf Yıldız, Hicran Uzun, Emine Okan Alp, Betül Yazıcı ve Melek Çeliköz Kocaeli Paraf Haber Sitemizi ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Samimi sıcak sohbetimizde önümüzdeki yerel seçimler olmak üzere Türkiye’nin gündemindeki birçok konuya değindi.  Zeybek,” Ben bugün seçim yatırımı olarak EYT’lilere bu sözü verirsem yarın öbür gün benim çocuğum torunum 2030 yılında yaşayanlar bize beddua ederler” dedi.

AK PARTİ’DE STATÜNÜN ÖNEMİ YOK

Yoğun meclis ve bütçe çalışmalarına rağmen haftanın 4 gününü Kocaeli’nde 3 gününü Ankara’da geçirdiğini söyleyen Zeybek,”Biz hep sahadayız, halkın içinde varız.24 Haziran seçimlerini bitirdik ama ertesi gün seçim varmış gibi çalışmaya başladık. 16 yıldır partide içindeyim. AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanlığı, meclis üyeliği görevlerinde bulundum. Bizim için taşıdığın statünün önemi yok önemli olan bize verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmektir. Yolumuz bir davamız bir amacımız da belli. Ben dün de sahadaydım bugün de sahadayım. Dün de Emine Zeybek’tim bugün de Emine Zeybek’im. Önceden gittiğim yerlerde AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı, Belediye Meclis üyesi statüsü ile halkın arasında bulunuyordum. Bugün değişen sadece Milletvekili statümdür. Şehrim ve insanları hep aynı ben de Kocaeli halkı için aynı Emine Zeybek’im” dedi.

AK PARTİ’YE TEVECCÜH HEP OLDU

16 yıldır her zaman halk ve hizmet anlayışlı bir politikanın içinde siyaset yaptığını söyleyen Zeybek,” Biz her zaman halkımızla iç içeyiz. Bize yani Ak Parti’ye teveccüh hep oldu. Çünkü politikalarımız, çalışmalarımız hep halkın yönün de, hep onlara hizmet odaklı. İlimize baktığımızda bugüne kadar Kocaeli’nin hangi sorunu varsa hallettik. Bu dönem ne diyoruz; Cumhurbaşkanımız da söylüyor ‘Gönül belediyeciliği’,  çünkü artık bu kentte büyük sorunlar bitti.  Kocaeli’nde altyapı, üstyapı, parklar, yaşam alanlarından tutun engelli alanlarına, gençlik spor merkezlerine kadar hepsi tamamlanmış durumda. Şehir ve nüfus arttıkça tabi ki yeni ihtiyaçlar da doğuyor ama bunlar büyük oranda gideriliyor. Şimdi ne kaldı diyen Zeybek ‘Gönül belediyeciliği’  ve son dokunuşlar. İşte bu dönem o dönem olacak. Belediyecilik hizmetleri anlamında şikâyet almıyoruz. Bu gerçekten bizim için çok önemli ve mutluluk verici. Tabi ki hiç eksik yok diyemeyiz. Çıtayı yükseltince beklentilerde yükseliyor” ifadelerini kullandı.

MUHALEFET ADAYININ ARKASINDA

KİRLİ İTTİFAKLAR VAR

Amacımız huzurlu, mutlu kimlikli şehirler yaratmak halktan bir sıkıntımız yok diyen sözlerine devam eden Zeybek; Siz hizmet verdikçe hizmetin kalitesinin daha da artması beklenir. Bu dönem biz de bunları yapacağız. Yerel seçimlerimizde İki kadın aday var. İkisi de kendi alanında tecrübeli ve kaliteli. Adaylarımız çok güzel Sibel hanımı zaten kıyaslayamam, siyasi ve mesleki tecrübesiyle çok donanımlı. Bu şehrin yetiştirdiği bir evladı çok faydalı olacağına da inanıyorum. Tabi ki sadece bu mu,  değil adayımızın arkası çok önemli, arkasında Ak Parti ve onun belediyecilik anlayışı var. Maalesef diğer adayın ana muhalefet adayının arkasına baktığımızda kirli ittifaklar göreceksiniz. Halkımız her şeyi görüyor. Halkımız bugüne kadar doğru karar verdiği için bundan sonra da doğru karar vereceklerine inanıyorum dedi. Kocaeli’nde HDP aday çıkarmadığını ifadelerinde kullanan Zeybek, sadece Körfez’i düşünüyorlar onun dışında hiçbir ilçe’de ve Büyükşehir’de başkan adayı çıkarmadılar. HDP seçmeni oy vermeyecek mi? Verecek. Kime verecek? Kalıp ta Cumhur İttifakına vermeyecek. Her ne kadar bunu söylemeseler de oylarının gideceği yer belli. Ben inanıyorum ki  sağduyulu ülkesini vatanını milletini seven insanlar Cumhur ittifakına oy verecek.

“TÜRKİYE KRİZ YOK, EKONOMİYLE MANİPÜLASYON VAR”

Zeybek ülkede ekonomik kriz var diyemem, her yer süt liman piyasalar çok iyi de demiyoruz. Ama şunu herkes bilmeli ki  biz 15 Temmuz’daki darbenin ekonomik kısmını Ağustos ayında yaşadık. Ak Partinin kurumsal olması ve güçlü bir hükümet olması sayesinde karşı tarafın beklediğinin aksine güzel bir şekilde atlatıldı. Yansımaları hala sürüyor. Şuan ekonomik verilere baktığınızda ekonomik veriler iyiye gidiyor. En basiti dolar yani dolar şuan olması gerekenin altında. Seçimden sonra artacağı konuları tamamen spekülatif. Ortalığı karıştırmak isteyenler amaçlarına ulaşamadıklarından dolayı bunları yapıyor. Türkiye kriz yok, ekonomiyle alakalı bir manipülasyon var dedi.

GERİ ADIM ATACAKLAR

Şimdi rahatlamanın zamanı aslında kriz kalmadı ifadelerini kullanan Zeybek;  Bunu spekülaftif sebeplerden aşağıya piyasaya  yansıtamadık. Verilerde bir şey yok gerçekten gittikçe daha iyiye ve düşüşe gidecek. Çünkü tedbirler alınıyor. 2019 bütçemizle buna yönelik. Baskı ve algı ile belki rahatlama olmayacak ama 2019 ikinci yarısından sonra bu gerçekleşecek. Başarılı olamadıklarını anlayınca geri adım atmak zorundalar, çünkü karşılığını bulamıyorlar. Popülist davranmıyorum özellikle ihracat rakamları çok iyi. Tasarruf yapılıyor devletin üst kademelerinde inşallah tasarrufla bu süreci aşacağız. Tek isteğimiz halkımızın bize olan güveninin devam etmesi. Serbest piyasa ekonomisi hala kendisini düzeltmiyorsa sayın cumhurbaşkanımızın da dediği gibi belediyeler aracılığı ile satış tanzim yerleri açarız. 14 yılda Türkiye’de enflasyon ortalaması %70.3 Ak Parti öncesi. 1994’de %120.3 yani en düşük olduğun rakam bile 2002’de %29.8’di  bu bile ekonomik veriler için yeterli Bunlar yanlış rakamlar değil. Hayat standardı yükseldi. biz kişi başına düşen gayri safi milli hasıla 3 bin 500 dolardan,11 bin dolara çıktı açıklamasında bulundu.

HALKIN NE SORUNU VARSA AK PARTİ ÇÖZDÜ

Eskiden böyle mi yaşıyorduk  bugün  arabası olmayan evi olmayan insan yok.  3 bin 500 dolardan 11 bin dolara yükselmesi bu refah düzeyinin yükseldiğini gösterir. Eksik yok demiyorum ama yaptıklarımız ortada.  Kimse dört dörtlük değil bardağın dolu tarafına bakalım boş tarafına bakmayalım dedi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkında açıklamalarda bulunan Zeybek,”EYT olarak söylemeyeceğim ama bu halkın ne sorunu varsa Ak Parti çözdü. Bu da yine imkânlarımız ve ekonomimizin elverdiği ölçüde oldu.  Bir tarafı düzeltiyim derken diğer kesimi de mağdur edemezsiniz. Bütün politikalar bugüne kadar bu şekilde yapıldı.  Seçim dönemi 2 anahtar 3 anahtar bizde hiç söylenmemiştir. Bu iki anahtar denilen dönemlerde bile  bırakın anahtarı insanların elindeki evi gitti. Bizim hedefimiz Dünya’nın ilk 5 ekonomisine girmek. Bu hedefe ulaşabilmek için de istikrarlı gitmek lazım. EYT’lilere  ve  3 bin 300’lere sessiz kalmıyoruz. Bütçemiz el verdiği sürece gündemden düşürmüyoruz hep gündemimiz de. Şuan üzerinde çalışıyoruz. Biz  bugün seçim yatırımı olarak EYT’lilere bu sözü verirsek  yarın öbür gün benim çocuğum torunum 2030 yılında yaşayanlar bize beddua ederler. Bugün ki şart onu gerektiriyor. Şuan ki durum buna fırsat vermiyor ama yarın olur bilemeyiz.  EYT konusunu kapatmak gibi bir durum söz konusu değil. Asla  yapamayacağımız veya bir kesimi mutlu ederken başka bir kesimi zor durumda bırakacak işlerin içinde olmayız dedi.

BİZDE ADAMCILLIK OLMAZ

Son olarak Kocaeli siyasetini ve gündemini değerlendiren Zeybek, ”Her ilçemizde büyükşehrimiz desteğiyle çok büyük işler yapıldı. Değişim yapılan anketlerde de halkın istediği gibi oldu. Allahın izni ile alacağız. Ben Kocaeli halkının aksi bir şey yapacağını düşünmüyorum çünkü hizmeti gördüler. Belediyecilik demek AK Parti demektir. Kıyasta kabul etmiyorum rakipte kabul etmiyorum. Kocaeli’de değişim olacağını sanmıyorum. Meclis üyelerinde dengelere bakarız. Herkese her kesime hitap edecek o ilçeyi kucaklayacak, bir meclis üyesi listesi olacak. Bizde adamcıllık olmaz. Bugüne kadar olmadı, bundan sonra da olmayacak. İzmit Belediyesindeki AK Parti ve CHP profiline bakın. Bizde herkesi ve her kesimi kucaklayan aday var. Halkımız her zaman olduğu gibi en doru karar 31 Mart’ta sandıkta verecek dedi.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf