Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Zamları Geri Alın!

EMEP Darıca İlçe Örgütü, ardı arkası kesilmeyen zamlar ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşı basın açıklaması yaptı Emek Partisi Darıca İlçe Örgütü, savaşa ve zamlara karşı…

Zamları Geri Alın!

EMEP Darıca İlçe Örgütü, ardı arkası kesilmeyen zamlar ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşı basın açıklaması yaptı

Emek Partisi Darıca İlçe Örgütü, savaşa ve zamlara karşı basın açıklaması yaptı. Cumartesi Pazarında basın açıklaması yapan Emek Partisi (EMEP) üyelerine HDP Darıca İlçe Örgütü ile yöre derneklerine üyeler ve vatandaşlar da destek verdi. 

‘BARIŞ İÇİN AYAĞA KALKMALIYIZ’

Basın açıklamasını okuyan EMEP Darıca İlçe Başkanı Orhan Kaya, "Ukrayna’da yaşanan savaş, haklı bir savaş olmadığı gibi halkların savaşı da değildir. İşçi sınıfı, emekçiler ve halkların yapması gereken şey; her yerde savaşa karşı tepki göstermek, emperyalist politikalara karşı barışın sesini yükseltmektir. Emek Partisi olarak, bütün işçileri ve halkımızı emperyalist savaşa karşı tutum almaya çağırıyoruz. Emperyalist savaş ölümün yanında açlık, yoksulluk, göçler, zamlar ve kitlesel işsizlik de demektir. Uluslararası işçi sınıfı ve halklar bu nedenle barış için ayağa kalkmalıdır. Emperyalistler bölgeden elini çekmelidir. Halklar kardeşlik içinde kendi geleceğine karar vermelidir. Donetsk ve Luhansk’ın geleceğine orada yaşayan halklar karar vermelidir" dedi. 

‘KRİZİN YÜKÜ HALKIN SIRTINDA’

Kaya, “Bir yandan savaş tırmanırken diğer yandan zamlar durmak bilmiyor! En son kentimizde ekmeğe gramajı düşürülerek zam yapıldı. Akaryakıta bugünden itibaren benzin litre fiyatına 1 lira 61 kuruş, motorin litre fiyatına da 1 lira 51 kuruş zam yapıldı! Yaşadığımız yoksulluğa karşılık, ülkeyi yöneten sermaye iktidarları her krizin yükünü halkın sırtına yıkmaya çalışıyor. Artan enflasyona karşılık gün geçtikçe yoksullaşan işçi ve emekçiler bu gidişatı kabul etmemekte ısrarcı, tüm bu karanlık tabloya karşı yurdun dört bir yanından hakları için direnen ücretlerinde iyileştirme talep eden ve sendika hakkı için mücadele eden işçilerin haberleri geliyor. Bölgemizde bulunan Farplas işçilerinin direnişi hala sürüyor. İşçiler günlerdir haklarını almak; insanca bir yaşam için direnmektedir" diye konuştu. 

‘ZAMLAR GERİ ALINMALI’

“Zamlara ve artan hayat pahalılığına karşı sofrasında ekmeği küçülen emekçi halkımıza mücadele çağrısında bulunuyoruz. Tüm emekçileri mücadele etmeye çağırıyoruz!" diyen Kaya, taleplerini de şöyle sıraladı: “Bu savaş emperyalistlerin barbarlık savaşıdır! İşçi sınıfı, emekçiler ve halkların yapması gereken şey; savaşa karşı tepki göstermek, emperyalist politikalara karşı barışın sesini yükseltmektir. İnsanca yaşayacak bir ücret için tüm ücretlere ek zam yapılmalı, elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet faturalarına yapılan zamlar geri alınmalıdır. Başta KDV olmak üzere faturaları kabartan vergi ve kesinti kalemleri kaldırılmalıdır. Geliri olmayan ya da az gelirli hanelerin elektrik, gaz ve suyu kesilmemelidir. İşsiz yoksul ailelerin karanlıkta, soğukta ve susuz kalmamaları için bu ihtiyaçları devlet karşılamalıdır. Enerji üzerindeki uluslararası ve ulusal sermaye egemenliği son bulmalı, üretimden dağıtıma kamusal bir hizmet olarak kâr gözetilmeden sunulmalıdır.” 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *