Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Zabıtadan Fırınlara Koronavirüs Denetimi

Fırınlarda ekmeği sunanla, kasaya bakan farklı olacak İzmit Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekipleri koronavirüs ile mücadele kapsamında fırınlarda ekmek satı…

Fırınlarda ekmeği sunanla,kasaya bakan farklı olacak.İzmit Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekipleri koronavirüs ile mücadele kapsamında fırınlarda ekmek satışını gerçekleştiren personelin ayrı kişiler olması hususunda bilgilendirme ve denetim çalışması yaptı.

İzmit Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekipleri; koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında denetim ve kontrollerine ara vermeden devam ediyor. Zabıta ekipleri denetimlerde; ekmeği satışa sunan çalışan ile para alışverişini yapan çalışanın farklı kişiler olması gerektiğinin de altını çizdi.  Ekipler, para alışverişi yapan kişinin ekmek ve diğer gıda ürünlerine kesinlikle dokunmaması uyarısını da yaparak, esnafın ve vatandaşın konuyla ilgili gerekli hassasiyeti göstereceğine inandıklarını belirttiler.

SOSYAL MESAFEYE DİKKAT ÇEKİLDİ

Ekipler; kent merkezinde bulunan fırınlarda gerçekleştirdiği denetimlerde; maske ve eldiven kullanılması, hijyen, genel sağlık kuralları ile temizlik kurallarına uyulması hususlarında uyarılarda bulundu. Fırın içerisinde yoğunluk oluşmaması için gerekli önlemlerin alınması gerektiğine de dikkat çekilerek, sosyal mesafe kuralına uyulması hususunda gerekli bilgilendirme ve uyarılar yapıldı. İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri koronavirüse karşı teyakkuzda olduklarını ifade ederek, denetimlerin aynı kararlılık ve titizlikle devam edeceğini belirttiler.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *