YRP’li Gençlerden İstanbul Sözleşmesi’ne Tepki

YRP’li Gençlerden İstanbul Sözleşmesi’ne Tepki

/
/

Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Gençlik Kolları, aile yapısına yönelik yıkıcı etkileri olduğu iddiasıyla İstanbul Sözleşmesi’ne tepki gösterdi

Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Gençlik Kolları Yürüyüş Yolu’nda basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ayşe Şener okudu. Açıklamaya İlçe Yöneticisi Fatma Güneş, İl Kadın Kolları STK Başkanı Nermin Telci, İl Kadın Kolları AR-GE Başkanı Şeyma Özkaraaslan, İl Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Yapar da katıldı.

‘İNANCIMIZLA ÖRTÜŞMÜYOR’

Açıklamayı okuyan İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ayşe Şener, “24 Kasım 2011’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden geçen ‘İstanbul Sözleşmesi’nin aile yapımıza yönelik yıkıcı etkileri tehlike saçıyor. Bu sebeple toplumun temek dini, ahlaki ve kültürel dinamiklerini tahrip eden halkın inanç ve değerleriyle hiçbir şekilde uyuşmayan bir yapıya sahip olan ve özellikle aile kurumunun ifsadını hedef alan İstanbul Sözleşmesi’ne hayır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı fıtrata aykırı bir kimliğe dönüştürmeyi hedef alan İstanbul Sözleşmesi’ne hayır” dedi.

‘LGBTİ’LİLERE ÖRGÜTLENME DESTEĞİ’

Sözlerini sürdüren Şener, “Eşcinsel hakları, hak temelli gibi kavramlar ile ‘Toplum size cinsiyet rolü dayatıyor, özgün olun’ denilerek eşcinselliğe yönlendirmek amacıyla sapkın yapılanma olan LGBTi’lilere örgütlenme desteği sağlayarak toplum ve aile yapısının ifsadını hedef alan İstanbul Sözleşmesi’ne hayır. Biz inanıyoruz ki aile ve toplum, Avrupa’ya uyum sağlama yasalarına dayalı çıkarılan sözleşmeler ile değil ıslah edici olan İslam düzeninin temel esaslarına medeniyetimizin temel dinamiklerine kayıtsız şartsız bağlanılarak kurtulur” dedi.

‘FESHEDİLMESİ GREKİYOR’

Şener son olarak şunları söyledi: “Çağrımız İstanbul Sözleşmesi’nin bir an önce fesh edilmesi içindir. Sapkın görüş ve hareketlere dur demek, aile yapısını, neslimizi ve toplum sağlığını korumak üzere bütün hassasiyeti ve iradeyi göstermek için biz varız” dedi. Yeniden Refah Partili kadınlar açıklama sonrası bu gün (10 Temmuz Çarşamba) Sivil Toplum Merkezi’nde düzenleyecekeri ‘Maddeye değil hayata bağlı ol’ adlı seminere tüm Kocaelilileri davet etti.” 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf