YILDIZ SUNTA’DA UMUT VERİCİ GELİŞME

YILDIZ SUNTA’DA UMUT VERİCİ GELİŞME

/
/

Yıldız Sunta MDF fabrikasından işçilere umut veren açıklama geldi. Yabancı ortakla görüşmeleri devam eden fabrika yöneticileri, “En geç 3 aya kadar fabrikayı yeniden üretime geçirmeyi planlıyoruz. Bu süreçte bizimle yeniden çalışmak isteyen işçilerimiz beklesin. İsteyen işçilerimizin ise çıkışını verebiliriz” açıklaması yaptı.

30 İŞÇİNİN ÇIKIŞI VERİLDİ

Uzunçiftlik Uzunbey Mahallesi’nde 1996 yılından beri faaliyet gösteren ve 6 aydır ekonomik kriz yaşayan Yıldız Sunta MDF A.Ş.’de umut verici bir gelişme yaşandı. Sendika yönetimi fabrika yöneticilerinin de aracılığıyla işçileri fabrikaya çağırdı. İsteyen işçilerin çıkışlarının yapılacağını duyuran sendika, şimdiye kadar 30 kişinin çıkışının yapıldığı fabrikada üretimin tekrar başlaması için yabancı ortakla görüşmeler sürüyor.

BEKLEME KARARI ALDILAR

Fabrika yönetiminin yaptığı açıklamada “İşçilerimiz biraz daha sabır istiyoruz.  Yabancı ortakla görüşmeler devam ediyor. En geç 2-3 aya kadar anlaşma sağlayacağız ve inşallah fabrikada 2-3 aya kadar üretimi tekrar başlatmayı hefdefliyor.  Üretim başlar başlamaz çıkışı yapılmayan işçiler sosyal haklarına kaldıkları yerden devam edecek” ifadelerine yer verdi. İşçilerin büyük çoğunluğu özverili davranarak fabrikanın tekrar faaliyete geçmesini bekleyecek. Ayrıca Ağaç-İş Sendikası dün bütün işçilerine ramazan paketi ikişer koli erzak yardımı yaptı.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf