Yıldırım; DSP’nin Varlığını Göstermek İçin Aday Oldum

Yıldırım; DSP’nin Varlığını Göstermek İçin Aday Oldum

/
/

Demokratik Sol Parti’de 29 yıldır mücadele veren DSP İzmit Belediye Başkan Adayı Hülya Yıldırım “DSP’nin Varlığını Göstermek İçin Aday Oldum” dedi.

Büyük özverilerle DSP’nin İzmit Belediye Başkan adayı olan Hülya Yıldırım;  “ 31 Mart yerel seçimlerinde partimin ve benim gücüm belli. Miting yapacak paramız yok. Ancak biz sahadayız vatandaşın yanındayız varız.  İzmit’tin her mahallesinde sokağında bizi de görecekler. Kapı kapı dolaşıp kendimizi halka anlatacağız, oylarına talip olacağız dedi.

REKLAM VERECEK GÜCÜMÜZ YOK

Gazete ve internet sitelerine reklam verecek gücümüz yok sözlerine yer veren Yıldırım;   Şehir merkezinde yayınlanan billboard reklamlarına da açıklık getirdi. Eski bir aile dostumuz, partilimiz sağolsun adaylığımı koyduğum andan itibaren beni arayarak destek vereceğini söyledi. Bu süreçte 6 bin 300 TL değerinde tutan billboardlara 15  günlük reklam ücretini ve 20 bin adet broşür bastırmama yardımcı oldu. Ekonomik gücüm olsaydı hiç ayırım yapmadan herkese reklam verirdim. Ama maalesef herkes gücün ve güçlünün yanında yer alıyor. Biz bugüne kadar ne yaptıysak kendi imkânlarımızla ve özverilerimizle  yaptık.  Siyasette zor günlerde yapılan mücadele fedakârlıktır.  Ancak bugün geldiğimiz nokta çıkar ve menfaatlerin ötesine geçememiştir açıklamalarına yer verdi. 

1003 NOLU SANDIKTA OY KULLANACAK

1973 Almanya doğumlu, aslen Artvin kökenli DSP İzmit Belediye Başkan Adayı Hülya Yıldırım 1 kız çocuk annesi. Yaklaşık 40 yıldır İzmit’te yaşıyor. Almanya’dan 6 yaşında ailesiyle gelerek Yenidoğan Mahallesine yerleşti. Bir süre Körfez İlçe ’de ikamet etti.  Sonraki yıllarda yeniden İzmit ilçe ’ye yerleşti.  Kozluk Mahallesi Saray Yokuşu olmak üzere İzmit’in farklı mahallelerinde ikamet etti.  Akça Koca Mahallesinde oturan Yıldırım 31 Mart Yerel Seçimlerinde oyunu Akçakoca İlkokulunda 1003 Nolu sandıkta kullanacak.

14 İL BAŞKANI İLE GÖREV YAPTI

Ziya Gökalp İlkokulu, Tüpraş 50 Yıl Ortaokul ve Lisesinde okuduktan  sonra genç yaşta ticarete atıldı.  Siyasi hayatına 17 yaşında 1990 yılında DSP ile başladı.  Körfez İlçe ’de Gençlik kolları yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı, ardından Derince ilçe kadın kolları yönetim kurulu üyeliği, İzmit’ ilçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliği, İl Kadın Kolları Başkanlığı ve İzmit İlçe Yöneticiliği ile devam eden siyasi mücadelesi İzmit İlçe başkanlığı görevlerine kadar yükselmesiyle devam etti.  Partideki  görevi süresince 14 il başkanı ile çalıştı.  

29 YILDIR DSP’DE SİYASET YAPIYOR

Siyasetin  ilimizdeki özverili kadın isimlerinden Yıldırım 29 yıldır  yılmadan usanmadan siyasetin içinde aktif görev yapıyor. Bugüne kadar partinin birçok farklı kademelerinde görev aldı. Ben gerçek 'Sosyal Demokratım' derken Partisi için her türlü fedakârlığı cefakarlığı yapmaya hazır.  İzmit İlçe’de Fatma Kaplan Hürriyet, Sibel Gönül’den sonra çıkan 3 kadın adayından biri  olarak sahalarda tek başına mücadele veren kadın belediye başkan adayı.  DSP’nin varlığını göstermek için aday oldum derken;  Sürekli partimin yok oluğunu göstermeye çalışıyorlar. Ben bu algıyı kırmak için aday oldum.  Maddi gücümüz yok ama manevi gücümüz inancımız var dedi. Yıldırım partime sahip çıkan özveri ile çalışan partililerime de teşekkür ediyorum demeyi unutmadı.  Biz sahadayız varız, sözlerine yer verirken en büyük sermayemiz ve destekçimiz İzmit halkı dedi.

MİTİNG YAPAMAYACAĞIZ

Yıldırım; Buruk da olsa açıklamalarında “Gücümüzü biliyoruz,  miting yapamayacağız ama hep sahada olup halkımıza kendimizi anlatacağız. Halk bize inanıyor, sahada bunu görebiliyorum. Halk bu seçimde çıkar yol arıyor ve kendine en yakın gördüğü partiye ve  adayına oy kullanacak. Amacımız kararsızların oyunu almak ve insanları sandığa taşımak” dedi. Türkiye'nin önünde dağ gibi duran ve girerek çıkmaza giden Ekonomik kriz, işsizlik ve EYT’lerin sorunlarının  yerel seçimlerde sandığa giden seçmen üzerinde önemli bir etkisi olacağını düşünüyor. Halk bu kez duygusal davranmayacak açıklamalarında bulunuyor.

YUVAYA GERİ DÖNÜN

Bugün gelinen nokta da siyasettin ülkemizde maddi ve manevi olarak yıpratıcı olduğuna da değinen Hülya Yıldırım; Ben zoru seviyorum, mücadeleyi seviyorum bu sebeple de siyasette varım. Halkın sesi olmak için DSP’de mücadele ediyorum. Normal bir vatandaş olarak sorunları dile getirsen kimse kala almaz ama siyasette var olduğunuzda en azından halkın sorunlarına merhem olabişiyorsunuz dedi. DSP’den CHP’ye giden partililerine  de seslenen Yıldırım “  Yuvanıza Dönün” çağrısında bulundu.

RAKİPLERİNE BOL ŞANS DİLEDİ

Açıklamalarında Millet ittifakına da gönderme yapan DSP İzmit Belediye Başkan Adayı Hülya Yıldırım;  Bizi yok sayanlar yanlış yaptıklarını görecekler. Halkımız doğrunun dürüstün yanında olan siyasi partiye ve onun adayına oy verecek. Ve son olarak  da İzmit'teki  kadın belediye başkan adaylarına da haber sitemiz aracılığı ile bol şans diledi.  Seçim sonucu ne olursa olsun kim kazanırsa kazansın İzmit sokaklarında yürürken karşılaştığımızda ve göz göze geldiğimizde birbirimizin yüzüne bakacak bir duruşumuz olsun. Sibel Hanım ile hiç tanışmadık ama Fatma hanımı tanıyorum. Kendisine adaylık sürecinde mesaj çektim başarı diledim, kadınlar gününü kutladım.  Aynı nezaketi kendisinden de beklerdim dedi. Yıldırım açıklamalarına son verirken 'Cumhuriyet Kent' adını verdiği Projelerini de paylaştı;

NEDEN CUMHURİYET KENT!

Kavga ve çatışma ortamına son verme, birlik ve bütünlüğü sağlama Demokratik Sol Halkçı Belediyecilik anlayışı içinde sevgi odaklı insanca ve hakça bir düzen kurma projesidir. Kimliğini kaybetmiş kentlerimize ve köylerimize yeni bir kültürel kimlik yeni sosyal kişilik kazandırma projesidir. Vurgunculuğun, Talanın, Rüşvetin yaygınlaştığı kentlerimizi dürüstlüğün, adaletin insanlık felsefesinin hakim olduğu kentler haline dönüştürme projesidir. Halkın iktidarda olduğu sürekli denetlediği yeni projelerle katkı koyabildiği katılımcı ve halkçı kentler oluşturma projesidir dedi.

İZMİT CUMHURİYET KENT(UMUDUN PROJESİ) PROJELERİ;

1-SEVGİ KENT    

Cumhuriyete demokrasiye sahip çıkan topluma ve insanlara saygılı sevecen güler yüzlü insanlar yetiştirilmesi her mahallede bir yardımlaşma fonu ve insanlık sevgi merkezleri açılıp mahalle sakinleri ile başkan bir araya gelip sorunlara birlikte çözüm üreterek misafirlik imece ve yardımlaşma uygulamalarının canlandırılması sağlanılacak sevgi merkezleri kuracağız

2-HALK KENT

 Halkın yönetime doğrudan katılımı önemli projelerin halkın görüşüne sunulması sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarının mahalle kurullarının karar almada ve denetlemede aktif görev almalarının sağlanması.Kent konseylerinin yanı sıra mahalle konseyleri de kurulacak.

3-BİLİM KENT 

Tüm mahalle bilimsel ve teknolojik alt yapının oluşturulması mahallelerin sorunlarına çözüm üreten araştırma merkezleri kurulması bilimsel çalışmaların teşvik edilmesi ihtiyaç duyulan platformların oluşturulması yeni buluşların desteklenmesi için bilim merkezleri oluşturulacak.

4-DOĞAL KENT

Doğal yaşam projeleri Eko turizm kentsel kırsal parklar doğa eğitimleri doğa tedavileri doğal gıda üretimleri hayata geçirip sokak hayvanları için tam teşekküllü rehabilitasyon merkezleri kurulup profesyonel ekiple 24 saat hayvanlarımıza iyi bir hizmet verilecek evcil hayvan sahipleri şehir dışına çıktıklarında bırakacak yerleri olmadığında evcil hayvan otelinde izmit halkı ücretsiz konaklama ve bakımı sağlanıcak.

5-KÜLTÜR KENT

İzmitimizde kültür ve sanat merkezleri kurulmasını sağlayacağız sanayiye doymuş izmitimizi tarih ve turizm kenti yapmak için çukurbağ ve Antik tiyatroyu gün yüzüne çıkararak Türkiyenin ikinci efesi olmasını sağlıyacağız.

6-HUKUK KENT

Belediye hizmetleri çalışmaları ve meclis toplantılarının şeffaf bir şekilde gözlenmesi mümkün kılacak sistemler oluşturularak imkanı olmayan İzmitli halkımıza hukuksal danışmanlık verilecek

7-ÜRETKENT

Belediye bünyesinde tohum takas merkezleri kurulup yerli tohum kullanımını sağlayacağız sosyal kooperatifçiliğe ve imeceye yeniden gerçeklik kazandırıp kalkınmanın lokomatifi haline getireceğiz

8-KENTSEL DÖNÜŞÜM

İzmitin kanayan yarası rantın çok fazla döndüğü ama halkın hiçbir kazancının olmadığı bir konu kentsel dönüşümdeki kazanımın hak sahiplerine aktarımını sağlayacağız.

9-KÖYKENT

Köye dönüş projesi kapsamında köy vasfından çıkarılan mahallelerin köye dönüş projeleri yapılarak Eko köyler, Kültür köyler Tarım köyleri kurulup doğal gıda üretimini yaygınlaştırmaya eko turizm projeleri ve tarımı tekrar canlandırmaya halkımızı teşvik edeceğiz.

10 -TEKNO KENT

Gençlik ve bilim merkezleri kurulup gençleri yerli teknolojiyi geliştirmeye teşvik edeceğiz Öğrencilerimize 24 saat açık kütüphane içinde ücretsiz internet ağının da olduğu yazarların belli günler gelip söyleşiler düzenlediği merkezler oluşturulacak. Öğrencilerimiz için ulaşımın ücretsiz olduğu imkanlar verilip ihtiyaç sahibi öğrencilerimize de belediyenin burs vermesini sağlayacağız.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf