Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yeşilova-solaklar Kavşağında Hummalı Çalışma

Ulaşım projeleriyle Kocaeli’de trafiğe rahat bir nefes aldıran Büyükşehir Belediyesi, kent içi trafiğin önemli noktalarından biri olan Yeşilova-Solaklar Kavşağı’nda çalışmalarına devam ediyor.

Yeşilova-solaklar Kavşağında Hummalı Çalışma

Ulaşım projeleriyle Kocaeli’de trafiğe rahat bir nefes aldıran Büyükşehir Belediyesi, kent içi trafiğin önemli noktalarından biri olan Yeşilova-Solaklar Kavşağı’nda çalışmalarına devam ediyor.

Kent içi trafiğinin kilit noktalarında biri olan Yeşilova-Solaklar bölgesinde Büyükşehir Belediyesince inşa edilecek köprülü kavşakta çalışmalar devam ediyor. Kandıra yolundaki trafik akışını kesintisiz hale getirmesi planlanan projede şu an fore kazık, DSM, şev desteklme ve demir donatı imalatlarını yapıyor.

ZEMİN GÜÇLENDİRME

Proje kapsamında D-605 İzmit Kandıra yolu üzerinde 2 adet ve TEM Otoyol kenarına yapılacak olan Kuzey Yan Yol için 3 adet olmak üzere toplamda 5 adet prefabrik öngerme kirişli köprüsü inşa edilecek. Proje içerisinde yer alan 6 adet kutu menfez, 13 adet toprakarme duvar,148 metre istinat duvarı, 50 metre betonarme duvar inşa edilecek. Zemin iyileştirme çalışmaları kapsamında 78 bin metre dsm kolonu, köprü temel ve dayanma yapıları içinse 5 bin metre kazık imalatları yapılacak.

PROJE İLERLEYİŞİ %25

Doğu-Batı Yeşilova, TEM Otoban kenarı Kuzey Yan yol ve D-605 İzmit Kandıra yolu olmak üzere yaklaşık 6,5 km Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) sıcak kaplama yol ve drenaj imalatları, tretuvar ve aydınlatma imalatları yapılacak. Tamamlandığın kent içi ulaşımına nefes aldıracak proje kapsamında ilerleme oranı %25’e ulaştı. Şev destekleme %90, Kazık imalatları %60, zemin iyileştirme çalışmaları (dsm kolonu) %40 seviyesinde devam ediyor.

4 KÖPRÜ AYAĞININ TEMELİ ATILDI

Proje kapsamında bulunan köprüler için yapılacak olan toplam 14 köprü ayağının 4’ünde temel ve perde imalatları tamamlandı. 2 ayak temel imalatları ise devam ediyor.

AKICI TRAFİK

Proje kapsamında Zübeyde Hanım Caddesi uzatılarak alternatif yol haline getirilecek. Otoban kuzeyine yapılacak yeni yol ile Zübeyde Hanım Caddesi, Altıncıoğlu Caddesine bağlanacak. Yeni yolda 3 adet köprü yapılacak. 2 şerit ve 12 metre genişliğinde olacak yeni yol, Yeşilova Mahallesi’ni Karadenizliler Mahallesi’ne bağlayacak. Karadenizliler Mahallesi’ne yapılacak dönel kavşakla da trafik akıcı hale gelecek.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *