Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yeni Sosyal Yardım Paketi Yolda

Hükümet sosyal yardım paketinin kapsamını genişletti. Halen devam eden birçok sosyal yardım kaleminin hem kapsamı genişletilecek hem de yardım miktarı artırılacak.

Yeni Sosyal Yardım Paketi Yolda

Hükümet sosyal yardım paketinin kapsamını genişletti. Halen devam eden birçok sosyal yardım kaleminin hem kapsamı genişletilecek hem de yardım miktarı artırılacak.

Mevcut durumda devam eden sosyal yardım paketlerinin yanı sıra yeni sosyal yardım paketinin duyuruları yapıldı. İki bakanlık tarafından yürütülen paketin detayları ise belli olmaya başladı. Enerjiden eğitime kadar alanlarda halen devam eden birçok sosyal yardım kaleminin hem kapsamı genişletilecek hem de yardım miktarı artırılacak. Yeni sosyal yardım kalemleri de uygulamaya girecek. Bu kapsamda ilk olarak eğitim hayatı devam eden çocuklar için ailelere nakit yardım yapılması planlanıyor.

HÜKÜMET, SOSYAL YARDIMLARI YENİLİYOR

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, dün bir araya geldi. İki bakan, sosyal yardımlarla ilgili mevcut durumu gözden geçirip yeni dönemde uygulanacak sosyal yardım politikasını değerlendirdi. Şu ana kadar 200 milyar lirayı aşan bir enerji sübvansiyonu yapıldı. 5 milyona yakın ailenin 30 milyar liraya yakın icralık borcunun tasfiyesine ilişkin plan açıklandı. Özellikle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bu sene vatandaşlara pek çok sosyal yardımlarda bulunuldu. Destek paketi kapsamında milyonlarca aileye yardımda bulunan bakanlık tüm bunların yanı sıra mevcut yardım paketlerinin kapsamını da genişlettiğini açıkladı. Yapılan bu açıklama sonrasında ise dar gelirli ailelere yönelik bu çalışmanın yeni kapsamı ve miktarı son derece merak edildi. Peki yeni yardım paketinin detayları nelerdir? 

SOSYAL YARDIM PAKETİNİN KAPSAMI GENİŞLİYOR! 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yürütülen sosyal yardım ile birlikte mevcut duruma bakılarak yeni sosyal yardım politikasının değerlendirildiği öğrenildi. 5 milyona yakın aileye yapılan yardımların ardından yeni kapsamda daha fazla kişiye erişerek bu anlamda mevcut duruma uygun yardımların yapılması planlandığı öğrenildi. Konu ile ilgili dün gerçekleşen toplantıda bazı önemli konuların altının çizildiği öğrenildi. Özellikle fatura yardımının kış ayı gelmeye başladıkça kapsamının artırılarak devam edeceği öne sürüldü. 

ENERJİ DESTEĞİ ARTIRILIYOR! 

Yılda iki kez yapılan doğalgaz desteği ile birlikte binlerce aileye yapılan yardımlar ile birlikte faturaların ödenmesi konusunda desteğin yapıldığı öğrenildi. Yeni kapsam ile birlikte ise yapılacak olan düzenlemelerin ardından yardımdan faydalanan kişi sayısı ile birlikte buna bağlı olarak yardım miktarının da artırılacağı açıklandı. 

AİLELERE DESTEK EKSİK KALMAYACAK 

Ailelere verilen desteklerden en önemlilerinden biri olan çocuklara yönelik yardımların da kapsamlarının artırılacağı öğrenildi. Okula başlayan çocuklar için verilen bu yardımlar ile birlikte kitap, üniforma gibi ihtiyaçların karşılanmasının sağlanacağı ortaya çıktı.  450 - 500 ve 600 TL şeklinde yapılan bu yardımların alınan kararlar sonucunda da artırılabileceği tahmin edilenler arasında yer aldı. Durum bu şekilde olunca da yardım paketinin ayrıntıları oldukça merak edildi. 

DESTEK PAKETİNİN DETAYLARI EKİM'DE! 

Öğrenilen bilgilere göre Ekim ayında gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısı'nda konu ile ilgili detayların görüşüleceği öğrenildi. Alınan kararların ise bu doğrultuda vatandaşlara bildirileceği yapılan açıklamaların arasında yer aldı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *