Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yaz Tatili Erkene Alındı: Okullar 4 Gün Sonra Kapanıyor

Okulların kapanmasına kısa süre kala Milli Eğitim Bakanlığı'ndan milyonlarca öğrenciyi sevindirecek bir haber geldi.

Yaz Tatili Erkene Alındı: Okullar 4 Gün Sonra Kapanıyor

Okulların kapanmasına kısa süre kala Milli Eğitim Bakanlığı'ndan milyonlarca öğrenciyi sevindirecek bir haber geldi. Yaz tatili öncesinde okullarda etkinlik haftası düzenlenmesine karar veren Milli Eğitim Bakanlığı, böylelikle öğrencilerin ders sürelerini bir hafta erken tamamlamış olacak.

Haziran ayına girilmesiyle birlikte sıcaklıklar artmaya devam ediyor. Bunaltıcı havalarda öğrenciler okula gitmekte güçlük çekerken, yaz tatiline girilmesine kısa bir süre kala Milli Eğitim Bakanlığı'ndan öğrencileri sevindiren bir haber geldi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, okullarda eğitim ve öğretim yılının son haftasının etkinliklere ayrılacağını belirterek, derslerin normal takvimden daha erken sonlanacağını belirtti.

SON DERSLER 7 HAZİRAN'DA YAPILACAK

Okulların kapanış tarihleri, birçok aile için kritik öneme sahip. Yaz aylarında farklı şehirlere tatile gitmek ya da köye dönerek nefes almak isteyen aileler, kendi iş durumlarının yanında çocuklarının okul sürelerini dikkate almak zorunda kalıyor.

Binlerce aile, okulların kapanmasıyla birlikte tatil programlarına başladığı için, eğitim ve öğretim döneminin son günü herkes için önem teşkil ediyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni hazırlanan müfredat programına dair yaptığı açıklamalarda, bu yıl okullarda görülen derslerin planlanandan bir hafta daha önce tamamlanacağını duyurdu.

10- 14 Haziran haftasında düzenlenecek olan etkinlikler haftasında öğrenciler ders yapmayacak dinlenme ve eğlenme fırsatı bulacak. Böylelikle öğrenciler, son derslerini 7 Haziran'da yapmış olacak.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *