Yaşayan Tercih Edilen İlçe'ye Hizmet İçin Adayım

Yaşayan Tercih Edilen İlçe'ye Hizmet İçin Adayım

/
/

Körfez İlçe’de mevcut Belediye Başkanını Ak Parti içinde zorlayacak renkli en güçlü aday adayı arasında yer alıyor Ali Çakır. Hiçbir Beklentim yok! Partimin sırtındaki yükü azaltmak, hayal ettiğim İlçe’mde hayatımı sürdürmek için adayım açıklamasında bulundu.

Avukat olan küçük kızı Nilgün Çakır Babasının en büyük destekçisi

Güçlü Aday, İyi Bir Yönetim Oyları Zirveye Taşır

Teşkilatımız kimi çıkarırsa çıkarsın Körfez’de kazanan Ak Parti olacaktır sözlerine yer verirken, Partimin oylarını en üst seviyeye çıkartacak ilçe Körfezdir. Yeter ki Potansiyeli en yüksek aday ve yöneticileri göstersinler. Bunu harekete geçirebilirsek  2019 yerel seçimlerinde Kocaeli’nde en yüksek oy alan ilçe Körfez olacaktır dedi.

Ali Çakır;  Eşi Nuran, doktor olan büyük  kızı Nermin ve Avukat kızı Nilgün

Beklentisi Olmadan, Hizmet İçin Geliyor

Ak Parti’den 14 Belediye başkan aday adayının içinde bulunduğu bir yarışta yer alan Körfez’de geniş bir kesim tarafından tanınan sevilen Ali Çakır; Ben bir şey alabilmek için değil, bir şey vermek için adayım. Bütün kazanımlarımı, tüm sosyal çevremi, kültürel yaşamımı bu kent’te kazandım. Benim bu kent’te borcum var diyerek, İlçe’min bana verdiklerine karşılık bende hiçbir beklenti içinde olmadan aday gösterilirsem kazanıp hizmet edeceğim diyor.

“Hizmet Ettiğim Hayallerimdeki Körfez’de Uyanmak İstiyorum”

Çakır; Körfez 70 bin nüfusa sahip bir ilçe ve herkes birbirini tanır, ilçedeki insanlar sosyal hayatı sever. Ayağı yere basan 4 büyük projem var diyor ve ekliyor;  Aday gösterildiğimtaktirde bu hayallerimi gerçekleştireceğim.  “Hizmet ettiğim hayallerimdeki ilçe’mde uyanmak istiyorum, Caddeleri sokakları ışıl ışıl, pırıl pırıl bir ilçe de yaşamak istiyorum, 24 saatle güven huzurla dolaşabildiğim,  trafik, park sorununun olmadığı sosyal donatı alanlarının ve cazibe merkezlerinin bulunduğu yaşayan ve yaşamak için tercih edilebilir bir Körfez için adayım dedi.

İlçem İle ilgili İdeallerim Var…

Ardın dan açıklamalarında önemli konulara da değindi. Benin ne statü beklentim, ne maddi, ne manevi beklentim var. Benim ilçem ile  ilgili ideallerim var. Eğer fırsat verilirse bunları gerçekleştirmek  istiyorum. Adından ve hizmetlerinden gururla bahsedilen Körfez için adayım açıklamasında bulundu. Çakır 'Son zamanlarda insanların davranışlarını ve tutumlarını beklentileri belirliyor. Oysa insanların davranışları ve tutumları karakter ve kişiliğinin göstergesidir ama artık öyle değil beklentiler bunun önüne geçiyor' dedi.

 

Körfez ilçe'deki Çakıroğlu ekmek fırınında personeli ile mutfağa geçip yeri geldiğinde pasta, yeri geldiğinde ekmek pişiriyor.

Özgeçmişi;

1967 yılında Rize Çayeli’de dünyaya gelen Ali Çakır evli 2 kız çocuk babası. İlkokulu Körfez Tüpraş ilkokulunda, orta ve liseyi Rize’de tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesine başlayıp 1. Sınıfta okuldan ayrılıp akabinde lisans eğitimini o dönemlerde yeni kurulan Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde  (1987)  tamamladı. Yaklaşık 2 yıl Rize’de çay üretimi yapan fabrika da yöneticilik yaptı, 1988 yılında ticarete başladı. 1990 yılında kurduğu Çakıroğlu Gıda Un ve Unlu Mamulleri Ltd. Şirketini Körfez ilçe ’deki 5 ayrı şubesinin sahibi ve işletmecisi. Birçok siyası ve sivil toplum örgütlerinde yer alan Çakır, 1995-99 yılları arasında Anavatan Partisinde bir dönem Gençlik kolları başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.2000 yılında Körfez ilçe Ak Parti Kurucu olarak partiye girdi. Körfez Ticaret Odasında 2008-2013 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı, 2013-2018 yılları arasında meclis üyeliği görevi de bulunuyor. Birçok dernekte başkanlık ve yönetim kurulu devam etmekte.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf