Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yasak Bitiyor İzolasyona Devam

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, bu gece saat 24.00’te sona erecek sokağa çıkma yasağının ardından izolasyon kurallarının devam edeceğini belirterek, “Herkes kendi…

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, bu gece saat 24.00’te sona erecek sokağa çıkma yasağının ardından izolasyon kurallarının devam edeceğini belirtti.

Ellibeş açıklamasında “Herkes kendi izolesini devam ettirmeli. Sosyal mesafe başta olmak üzere, izolasyon kurallarını uygulamalı” açıklamalarında bulundu.

ÖZERİ İLE GÖREV YAPANLARA TEŞEKKÜR 

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, iki günlük sokağa çıkma yasağı sırasında belediyeler başta olmak üzere kamu personellerinin müthiş bir çalışma gerçekleştirdiğini belirterek şöyle dedi: “Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz Alo-153 hattıyla sürecin başından beri olduğu gibi yine herkesin yardımına koştu. Zorunlu olarak dışarı çıkan varsa kimseyi yolda bırakmadı. Gebze’den Kandıra’ya, Karamürsel’den Kartepe’ye hem belediye başkanlarımız hem de personelimiz vatandaşımızın emrinde bu zor dönemin daha kolay atlatılması için mücadele etti. Aynı şekilde Vefa ekipleri kimsenin mağduriyet yaşamasına izin vermedi. Hastanelerde sağlık çalışanlarımızın kahramanca mücadelesine, dışarıdaki bu ekiplerimiz özverili çalışmalarıyla destek verdi ve vermeye devam edecek. Hepsini kutluyorum” dedi.

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM

Başkan Ellibeş, Covid-19 virüsüne karşı ilave tedbir olarak hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulandığını belirterek, “Öncelike bu yasağa uyan herkesin önemli bir vatandaşlık sorumluluğunu yerine getirdiğini belirtmemiz gerekiyor. Hafta sonu şehrin farklı köşelerinden gelen boş cadde ve sokak görüntüleri her ne kadar alışık olmadığımız görüntüler olsa da, sağlığımız için bu kurala uymak zorundaydık” dedi. Ellibeş, salgınla mücadelede bundan sonrası için önemli bir hatırlatmada da bulundu: “Yasaktan sonra virüs tamamen ortadan kalktı diye düşünmeyelim. Bu virüsle savaşımız daha bitmedi. Herkes kendi izolesini uygulamaya devam etmeli. İzolasyon kurallarını uygulanmalı. Toplu taşıma araçları başta olmak üzere, market ve kapalı alanlarda maske takmaya devam etmeli. Temastan kaçınılmalı. Bugün açıklanan veriler açıkçası bizlerin umudunu daha da artırdı. Yoğun bakımdaki hasta sayımızda azalma var. Sağlık Bakanlığımız çok başarılı bir süreç gösteriyor. Sağlık çalışanlarımız inanılmaz bir özveri sergiliyor. Bizler de kurallara uyarak onların işini kolaylaştırmalı ve bu sürecin daha kısa sürede sonlanması için katkı vermeliyiz” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *