Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yarımca’ya Yakışan Bir Meydan Olacak

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, her gün bir mahallede sabah namazı sonrasında vatandaşlarla bir araya geliyor ve bölgede yapılacak çalışmalar üzerine de fikir alışverişi…

Yarımca’ya Yakışan Bir Meydan Olacak

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, her gün bir mahallede sabah namazı sonrasında vatandaşlarla bir araya geliyor ve bölgede yapılacak çalışmalar üzerine de fikir alışverişinde bulunuyor. Başkan Söğüt son olarak Mimar Sinan Mahallesi’nde Mehmet Akif Ersoy Camii’nin cemaati ile namaz sonrasında bir araya geldi.

Sohbet ortamında gerçekleşen buluşmada cemaatle birlikte çay içen Başkan Söğüt, Kocaeli Büyükşehir ile birlikte camimin de içinde yer aldığı alanda yapılacak kent meydanı projesiyle ilgili de bilgi verdi. Meydan ile birlikte yolun alt kısmında yer alan 75. Yıl Cumhuriyet Parkını da yenileyeceklerini belirten Başkan Söğüt, “Kentin nefes alacağı, bölgeye yakışan bir meydan olacak” dedi.

YENİDEN YAPACAĞIZ

Başkan Söğüt, “Büyükşehir Belediyemiz kısa süre içerisinde projenin ihalesini gerçekleştirecek ve çalışmalara hemen başlayacağız. Camimizin önü bir meydana dönüşecek. Sağlık Ocağı ve Muhtarlığın yer aldığı binayı yeniden yapacağız. İçerisinde sosyal tesis, kütüphane de yer alacak.

ÇOK GÜZEL OLACAK

Yolun alt kısmında yer alan 75. Yıl Cumhuriyet Parkı’mızı da proje içerisine alarak yeniden yapacağız. Atıl olan bölgeleri daha kullanışlı hale getireceğiz. Çok güzel bir proje olacak. Yarımca’da kentin ortasında vatandaşlarımızın nefes alabileceği bir alan oluşturmuş olacağız” dedi. Başkan Söğüt daha sonra cemaatle birlikte alanı da gezdi ve yapılacakları yerinde anlattı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *