Yardımlarıyla Bitlis'e Gönül Köprüsü Oldular

Yardımlarıyla Bitlis'e Gönül Köprüsü Oldular

/
/

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kocaeli Şubesi, Bitlis’in Adilcevaz İlçesi Akçıra Köyü’ndeki Akçıra İlkokulu’na oyun bahçesi ve futbol sahası yaptırdı.

Kurulduğu günden bu yana ihtiyaç sahibi vatandaşlara yaptığı yardımların dışında sağlık ve eğitim alanında birçok esere imza atan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kocaeli Şubesi, yardımlarını sürdürüyor. Başkan Bilge Yener ve yönetimi son olarak Bitlis’in Adilcevaz İlçesi Akçıra Köyü’nde görev yapan öğretmenin ihtiyaçlarını bildirmesi üzerine köy okulunun bahçesine güzel bir oyun bahçesi yaptırdı. Dernek Yöneticileri Başkan Bilge Yener, 2. Başkan Tarhan Bulucu, Yönetim Kurulu Üyeleri Füsun Dur, Aysen Günsay, Ayşe Kuşkan, Ümran Can, Meral Atay,  Necla Hergül, Emine Duvarcı bu tür destek ve tardımlarının devam edeceğini ifade ettiler.

‘SEVİNÇLERİ MÜKAFATIMIZ OLDU’

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Bilge Yener, yaptırdıkları oyun parkıyla ilgili bilgi vererek “Yönetimin titiz çalışmaları sonucu Ankara’da bu işleri iyi yapan bir firma ile anlaşmaya varılmış, bahçenin kurulumu her aşamada takip edilmiş ve orada eğitim gören yavrulara bir oyun bahçesi kazandırılmıştır. En büyük mükafatımız ise ilk defa böyle bir eğlence parkına kavuşmuş o küçük yavruların mutluluğu ve sevinci olmuştur. Ayrıca bu güzel parkın yanına bir de mini futbol sahası yapımına başlanmış çocuklara futbol topları gönderilmiş olup, eğitim yanında sporla da ilgilenecek olmalarının mutluluğunu yaşamaktayız. Ülkemizin uzak köşesinde ki gençlere selam ve sevgilerimizle başarılar diliyoruz” dedi.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf