Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yalçın Eldoğan'dan Gündeme Damga Vuracak Açıklama!

İzmit Belediyesi Başkanlığına aday adayı İYİ Partili Yalçın Eldoğan Kocaeli Paraf Haber Sitemizi ziyaret ederek yine gündeme damgasını vuran açıklamalarda bulundu. İyi Partiye üye oldum. Önümüzdeki aylarda rozetimi Meral akşener takacak.

İzmit Belediyesi Başkanlığına aday adayı İYİ Partili Yalçın Eldoğan Kocaeli Paraf Haber Sitemizi ziyaret ederek yine gündeme damgasını vuran açıklamalarda bulundu. İyi Partiye üye oldum. Önümüzdeki aylarda rozetimi Meral akşener takacak. Yerel seçimlerin çekişmeli bir yarışın olacağını ve İzmit’te CHP’nin de desteğiyle belediye seçimlerini yeniden kazanacağız dedi. 

Geçtiğimiz ay Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Medyaevinde basın toplantısını yaparak İzmit belediye başkanlığına aday adaylığını açıklayan Yalçın Eldoğan, seçim çalışmalarına devam ediyor. Yine samimi ve içten açıklamalarda bulunarak Kocaeli Paraf Haber Sitesinin imza paneline imzasını attı.  Eldoğan’a parti rozetini ise önümüzdeki günlerde ilimize gelecek olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener takacak.

‘GÜÇLÜ BİR ADAYIM’

Ekim ayında Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti 16 Ocak Medyaevi’nde yaptığı açıklama ile aday adayı olacağımı açıklayan Yalçın Eldoğan, “Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti’ye üye oldum. Şu anda benim dışımda partide resmi bir aday adayı yok. Hem genel merkeze hem de seçmene güçlü bir aday olduğumu göstermek için sahada yoğun bir şekilde çalışıyorum. Partinin kuruluşundan bugüne kadar partiye emek vermiş çok insan var ama ben de güçlü bir aday adayıyım. Elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz. Samimi bir şekilde insanlara kendimi anlatacağım. İzmit merkezde tüm muhtarları ziyaret etim. Köy muhtarlarını ziyaret etmeye devam ediyorum. Kasım’ın 20’sine kadar ziyaret etmiş olacağız. Odalar, vakıflar ve dernekleri de kasım ayı içinde ziyaret edeceğim. Ekibimle beraber günde yaklaşık 10 toplantı yapıyorum” şeklinde konuştu.

‘ÇEKİŞMELİ BİR YARIŞ OLACAK’

İzmit’te diğer adaylar da belli olduktan sonra anket yaptıracağını söyleyen Eldoğan , “Bu sırada kendimi tanıtıyorum, beni tanımayan bir kitle var. Bu şehirde doğdum, büyüdüm, bu şehrin çocuğuyum. Bu minibüs şoförlüğü, muavinlik yaptım. Hiç kimseye çocuğunu işe alacağım diye söz vermeyeceğim, tutamayacağım sözü vermem, belediye işçi bulma kurumu değil. Vatandaş benimle birebir diyalog kurmakta zorlanmıyor. Güçlü bir aday olduğumu düşünüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi ile bir ittifak olmazsa İYİ Parti, AK Parti ve CHP’nin adaylarının çekişmeli bir yarış içinde olacağını düşünüyorum. Yüzde 32-35 oy alan partinin seçimi kazanacağını öngörüyorum.  AK Parti, 14 Mayıs’ta yüzde 37, MHP ile beraber yüzde 42 oy aldı. CHP ise diğer partilerle beraber yüzde 29 biz de yüzde 12 oy aldık. Ben AK Parti ve CHP seçmeninden oy alarak bu yarışta var olduğumu göstereceğim” dedi.

‘ADİL DAĞILIM GEREKLİ’

CHP’nin kurultayı ile ilgili de konuşan Eldoğan, “CHP kurultayında genel başkan değişikliği oldu. Sayın Özgür Özel genel başkan oldu. Ben her platformda değişimden yanayım. Kurultay delegeleri doğru bir karar verdi. 50’li yaşlarla çalışkan, genç bir başkan var. Genel başkanımızın aldığı bir karar var, ittifak olmayacak dedi. Genel başkan değişikliğinden sonra genel merkez bir araya gelebilir. Siyasette 24 saatte çok şeyin değiştiğini görüyoruz. Eğer bir değişiklik olursa her yerde değil ama bazı yerlerde CHP ve İYİ Parti 2019 seçimlerinde olduğu gibi bir seçim birlikteliği yaparsa CHP’nin elinde olan birçok belediye tekrar kazanılabilir. Tabi burada adil bir dağılım olması gerekir. Bir önceki seçimde İYİ Parti hak ettiği sayıda il ve ilçe belediyesini alamadı. CHP, İYİ Parti’nin verdiği destekle İzmit, İstanbul ve Ankara’da kazandı. Bu dönem bir iş birliği olacaksa burada CHP’de İYİ Parti de aldıkları oy oranlarına göre değerlendirme yapmalıdır” dedi.

‘YÜZDE 30’DAN FAZLA ALIRIM’

Geçtiğimiz yılki seçimleri de değerlendiren Eldoğan, “2019 seçimlerinde İzmit’i verdiğimiz destekle 5 yıldır CHP yönetiyor. 2014 seçimlerinde Sayın Sefa Başkan da aday olmuştu ama kazanamamıştı. CHP’nin bu kez Sayın Meral Hanım’a jest yaparak İzmit’te İYİ Parti’nin adayına destek vermelerini bekliyoruz. İzmit’in İYİ Parti’nin yöneteceği bir belediye olmasını düşünüyorum. Biz destek verdik 5 yıl onlar yönetti. Onlar da destek verirse bu seçimi çok rahat kazanabileceğimizi düşünüyorum. İzmit’te CHP’den, AK Parti’den, MHP’den, Zafer Partisinden çok rahat oy alabilirim. Yüzde 30’un üzerinde oy alacağım. AK Parti’nin çıkaracağı aday hiç önemli değil. Tayyip Erdoğan’dan daha güçlü olamaz herhalde. 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Cumhurbaşkanına oy vermeyen hangi seçmen gidecek de AK Parti’nin içinden çıkan bir adaya oy verecek? Sibel Hanım’ın yüzde 45 ile kaybettiği dönemden bir yıl önce AK Parti yüzde 53 almış. AK Parti’nin yüzde 53’ü 45’e düşmüş.

‘ADAY İTTİFAKI TEMSİL ETMELİ’

Sözlerini sürdüren Eldoğan, “Körfez’de geçen dönem İYİ Parti aday çıkardı. Derince’de CHP çok az bir farkla kaybetti. İzmit’te İYİ Parti’nin yüzde 12, CHP’nin yüzde 29 oyu var. CHP’nin oyu her ilçede bizden fazla. Eğer bir ortaklık ve güç birliği olacaksa 5 ilçede bizim, 7 ilçede CHP’nin aday çıkarması gerekir. Bazı ilçelerde AK Parti çok güçlü. İşbirliği de olsa kazanmak çok kolay değil. Doğru adaylar olması lazım. Kartepe’de CHP’nin yüzde 20, İYİ Parti’nin yüzde 10 oyu var. CHP ve İYİ Parti bir araya gelse bile AK Parti’den alacağı oylar, CHP çatısı altında birleşmeyebilir. Geçtiğimiz yerel seçimlerde aday gösterilen Cumhur Karakadılar, ittifakın değil CHP’nin adayıydı. Yine böyle olursa bırakın AK Parti’den oy almayı İYİ Parti’nin bile oyunu alamazlar. Bu seçimlerde aday, ittifakı temsil etmeli, CHP ve İYİ Parti’nin seçmeni gönül rahatlığıyla aday oy verebilmeli. Hatta bu aday AK Parti ve MHP’den de oy alabilmeli. İzmit’te ittifak yaptığımız zaman çok rahat kazanabileceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

‘EKONOMİ SEÇİMİ ETKİLEMEZ’

Ekonominin durumunun genel seçimi çok etkilemediğini belirten Eldoğan, “AK Parti seçmeni Sayın Cumhurbaşkanına oy verirken ‘Soğan ekmek yeriz Reis’i bitirmeyiz’ diye düşünüyor. Ekonomiyle alakası yok bu işin. Ekonomiye bakacak insan 14 Mayıs’ta da oy vermezdi. Tabi ki yüzde 1-2 etkiler ama AK Parti seçmeni eğer bana oy verecekse bunun nedeni ekonomi olmayacaktır. Vatandaş benim seçtiğim cumhurbaşkanı, oy verdiğim milletvekilinin bir kararı ülkenin geleceğini etkiler. Burası önemli diyor. Ülkenin bekasını düşünüyor. Vatandaşı milli ve dini duygularla orada tutabiliyorlar. Reis de bunu iyi beceriyor. AK Parti’nin en zayıf olduğu dönemde bile seçimi kaybettik. Meral Hanım neden ısrarla kazanabileceğimiz bir aday diyordu? AK Parti’nin yaptığı bütün anketlerde hep Kılıçdaroğlu kazanıyor diye gözüküyordu. Niye, ona gaz vermek için? Bütün anket firmaları Tuncay Özkan dahil hepsi Tayyip Erdoğan’a çalıştı” dedi. 

‘BİR KİŞİYE EV VERECEĞİZ’

Sosyal sorumluluk projeleriyle tanınan Eldoğan, “İzmit’te bir kişiye ev hediye edeceğim. Üzerine kayıtlı evi olmayacak. Amaç burada 50 bin kişiye ulaşmak. 41 kişiye ise çeşitli hediyeler vereceğim. Arsa, mobilya, cep telefonu, altın gibi hediyeler vereceğim. Evi olmayan, evi olma ihtimali de olmayan insanlar var İzmit’te. Öyle insanlar var ki kirasını zor ödüyor. Bu vatandaşın ev sahibi olabilme imkanı çok kısıtlı. Muhtarlarla beraber böyle aileleri belirleyip bin adet ev yapacağız. 102 muhtarın 102’si de bu proje için durumu olmayan insanları belirleyecek. Mülkiyeti belediyeye ait, kullanım hakkı vatandaşa ait aylık kirası 1 TL olacak. Elektrik, su faturasını kendi ödeyecek. Ölene kadar burada yaşayabilecek. Ne zaman ekonomik durumu düzelirse evden çıkabilecek. Bu projeyle Türkiye’de bir ilk yapacağım. Sosyal konut da yapacağım. Sefa Sirmen gibi vatandaşı 10 yıl boyunca belediyeye borçlandıracağız. Hiç taksit olmayacak. Kira öder gibi ev sahibi olacaklar. İzmit’te yaşayıp ev alma ihtimali bulunan vatandaşlarımız için de bu projeyi hayata geçireceğiz. Kentsel dönüşüm projemiz de olacak” dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
4 kişiden 4 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *