Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yalçın Eldoğan'dan 19 Mayıs Mesajı

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez AR-GE Başkan Yardımcısı Yalçın Eldoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Yalçın Eldoğan'dan 19 Mayıs Mesajı
 
Yeniden Refah Partisi Genel Merkez AR-GE Başkan Yardımcısı Yalçın Eldoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Eldoğan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız bugün; Türk tarihinin en önemli günlerinden biridir. Türk kurtuluş savaşı’nın başlangıcı olarak ta simgelenen bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün başarı ve değerlerini anıyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK, Anadolu’nun emperyalist devletler arasında işgaline karşı ulusal  kurtuluş hareketini başlatmak amacıyla 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktı. Bu mücadele sonunda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına ve Türk halkının bağımsızlığına kavuşmasına
kadar devam etti.
 
19 Mayıs Türk halkının bağımsızlık mücadelesindeki cesaretini ve kararlılığını onurlandırmanın yanı sıra, ulusun kimliğinin ayrılmaz bir parçası olan gençliğe verilen önemi göstermektedir. ATATÜRK’ün bize ve gençlerimize armağan ettiği bu günde Türk  Ulusunun zorluklar karşısında göstermiş olduğu birlikteliğin, kararlılığın ve dayanıklılığın  önemini de hatırlatmak isterim. 19 Mayıs, Türk ortak tarihinin değerlerini kutlamak, barış refah ve ilerleme dolu bir geleceğe bakmak için bir araya gelme günüdür. 19 Mayıs ATATÜRK’ün mirasını onurlandırma Türk gençliğinen ise, onun güçlü ve mürrefah bir ulus kurma mirasını sürdürme konusunda ilham verme günüdür. Hem bir sporcu olarak hemde büyük mücadelelerle kazanılan ülkemizin refahı için canla başla çalışan bir bireyi olarak, tüm Türk milletinin ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.
 
 
 
Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *