Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yalçın Eldoğan İzmit'ten Aday Adaylığını Açıkladı

Kocaeli'nin ve Kartepe'nin tanınmış başarılı iş insanı Yalçın Eldoğan bugün 16 Ocak Medya Evi’nde mensuplarıyla bir araya gelerek İyi Parti'den İzmit  Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığını açıkladı.

Yalçın Eldoğan İzmit'ten Aday Adaylığını Açıkladı

Kocaeli'nin ve Kartepe'nin tanınmış başarılı iş insanı Yalçın Eldoğan bugün 16 Ocak Medya Evi’nde mensuplarıyla bir araya gelerek İyi Parti'den İzmit  Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığını açıkladı.

Kocaeli'nin tanınmış İş insanı Yalçın Eldoğan İzmit Belediyesi Başkanlığı’na adaylığına ilişkin açıklamada bulundu. Eldoğan, partiye üye olmadığını aday adaylığı başvurularının başladığı dönemde partiye aday olacağını da  ifade etti.

ERKENT START VERDİM

Eldoğan açıklamasında,“ Önümüzde yerel seçimler var. Yaklaşık 6 ay var yerel seçimlere ben erken start verdim. Benim herhangi bir siyasi geçmişim yok, ticaret yaptığım için beni iş insanı olarak tanıyorsunuz. Kasım ayı aralık ayı içersinde İzmit Belediyesi için aday adaylığını düşünüyorum. Süreç netleştiği zaman eylül ayı ve kasım ayı içersinde ziyaret etmediğim yer kalmayacak. Neden siyaset yapmak istediğimi niçin belediye başkan adayı olmak istediğimi açıklayacağım dedi.

EKİBİMLE BİRLİKTE CİDDİ BİR ÇALIŞMA YAPTIK

Erdoğan; Yaptığım iş gereği kamuya çok iş yaptık. Kentsel dönüşüm konusunda ciddi projeler geliştirdik. 99 yılında bir deprem oldu, bir çok can kaybı yaşadık. Deprem sonra müdahale etmek sadece o anki yaralara merhem olur. Testi kırılmadan gerekli müdahaleyi yapmak gerekiyor. Bunun ekonomiye ciddi bir yükü var. 2005-2008 yılları arasında Uzunçiftlik’te 600 tane sosyal konut yaptık. İnşallah beklenen İstanbul Depremi yakın bir zamanda olmaz çünkü 24 yılda elle tutulur bir proje yok. Biz ekipimizle birlikte ciddi bir hazırlık yapıyoruz. Önceliğimiz İzmit, İzmit’te ciddi bir sosyal konut eksikliği var. Türk- İş üyesi sendikalı çalışanlarla 180 tane proje gerçekleştirdik dedi. 

HER GÜN STK'LARI GEZİP KENDİMİ TANITACAĞIM

Kocaelispor'da Görevde olduğum dönemde Kocaelispor Süper Lig’e çıkmıştı. Ben başarıya odaklı bir insanım. Aday olduğum taktirde eğer seçilirsem şunları yapacağım dememe gerek yok. Birçok proje gerçekleştirdim spor camiasında olsun, inşaat sektöründe olsun. Belediyenin gelirlerini arttıracak projeler yapmamız gerekiyor. Adaylığım gerçekleşirse 11 kişilik bir ekibimiz var bir de 41 kişilik ekibimiz olacak. Program yaptık, bu program dahilinde ilerliyoruz. Her gün STK’ları gezip kendimi tanıtacağım.”

 AKŞENER’LE GÖRÜŞECEĞİM

Yaklaşık 8 aydır İYİ Parti ile iç içeyim. Rahmetli Şanbaz Yıldız, İl Başkanı Nusret Acur, Lütfü Türkkan hepsiyle bu düşüncemi paylaştım. Parti benim aday adayı olmamdan memnuniyet duyacağını söyledi. Benim erken yola çıkma sebebim beni tanımayanlara kendimi tanıtmak. Benim adaylığımın yapacağım çalışmalarla dikkate alınacağını düşünüyorum. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmek istiyorum. Kendisiyle görüşmekte, kendimi anlatmakta zorluk çekeceğimi düşünmüyorum ifadelerini kullandı. Eldoğan İzmit Belediyesi Başkanlığı’na adaylığına ilişkin açıklamada bulunmasının ardından gazetecilerden gelen soruları yanıtladı. Eldoğan ‘bir partiden aday olur musunuz’ sorusu üzerine, “İYİ Parti’den aday olmayı düşünüyorum. Millet İttifakı’nın adayı olmak istiyorum. İttifak olmasa da iş birliği olabilir. Fatma Kaplan Hürriyet, CHP vekiliydi. İttifak kapsamında desteklenerek seçildi. Ben ittifak sıkıntısının çözülmesini isterim. Benim bir partiye aidiyetim olmadı. Bu dönem CHP fedakarlık yapsın. Burada bir ittifak olursa güzel bir seçim yaşarız. Fatma Hanım seçilmiş bir belediye başkanı. Birkaç açıklamasını takip ettim. Aday olmayı istemiyor” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *