Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Yakup Törk’e 3 Partiden Ortak Adaylık Teklifi!

CHP’den Darıca Belediye Başkanlığına aday gösterilmemesinin ardından değerlendirmelerde bulunan Yakup Törk, “2019 seçimlerinde aldığım oy oranını yok saydılar.

Yakup Törk’e 3 Partiden Ortak Adaylık Teklifi!
CHP’den Darıca Belediye Başkanlığına aday gösterilmemesinin ardından değerlendirmelerde bulunan Yakup Törk, “2019 seçimlerinde aldığım oy oranını yok saydılar. Partim aday göstermeyince ortak aday olman konusunda israrlar var ancak karsrimi henuz vermedim” dedi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi, geçtiğimiz günlerde Darıca adayı olarak Saide Arslan Çalışkan’ı aday göstermişti.  2019 seçimlerinde 48 bin oy alan CHP'nin adayı Yakup Törk de aday olmayi beklerken şoka uğramıştı. Bunun üzerine gazetemize konuyla ilgili konuşan Yakup Törk, "Kişisel çıkarlarla aday belirlemek partiye zarar verir" dedi. Bazi partilerden ortak adaylik teklifleri geldigini de belirten Törk bu konuda henüz karar vermediğini de belirtti.

‘YÜZDE 42,5 OYU YOK SAYDILAR'

Aday gösterilmemesinin Darıca kamuoyunda da tepkiyle karşılandığını ifade edeb Törk, “Geçtiğimiz akşam Darıca için gösterilen kesin adayın ardından STK’lardan derneklere, halka, partime kadar ilçe kamuoyunda benim aday gösterileceğim yönunde herkesin bir beklentisi vardı. Benim gibi herkes şaşkınlıkla karşıladı bu durumu. 2019’da almış olduğum yüzde 42,5 oranındaki oydan bile belli oluyor. Aday olan kişiler, toplumda karşılığı olan isimler olmalıydı, örgütlerde parti içerisinde kişisel çıkarlarını önde tutanlar nedeniyle aday gösterilmediğimi düşünüyorum" diye konuştu.

'ÇIKAR DÜŞÜNENKER KAYBEDER'

Kocaeli’ye aday görüşmesi yapmaya gelen milletvekillerinin raporlarında da kendi isminin bulunduğunu belirten Yakup Törk, “Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ün aday belirlemek için geldi buraya. Onun hazırladığı raporda da benim adım vardı. Darıca’nın açıklancağından ne il başkanının ne de milletvekillerinin haberi yoktu. İlçede bana karşı büyük bir teveccüh olmasına rağmen tercih edilmemen partiyi seçim günü zarara uğratacaktır. Ben de böyle bir şey beklemiyordum, milete rağmen kişisel çıkarları için aday belirleyenler kaybederler” ifadelerine yer verdi.

'KASITLI BİR KARAR'

Tepkisinin kişisel çıkarlarını ön planda tutarak karar aldıranlara yönelik olduğunu ifade eden Törk, “Ben aday gösterilmedim karalayacak biri asla değilim, benim tepki gösterdiğim tek nokta kişisel çıkarlarını önde tutup partiye zarara uğratacak kararlar alınmasıdır. Bunu seçim sonuçlarında da görecekler” dedi. Darıca’nın kaybedilmesine şimdiden göz yumulduğunu söyleyen Törk, “Ben her şey belliyken Darıca’nın bilerek kaybettirilmek istendiğini düşünüyorum. Ben aday gösterilipte kazanırsam benim yanlış işlere bulaşmayacağımı bildikleri için beni aday göstermediler” ifadelerini kullandı.

'ORTAK ADAY OLMA ISRARI VAR'

İşbirliği için kendisine teklif geldiğini ifade eden Törk, “Darıca için bazı partilerden ortak aday olmam konusunda bana önerilerde bulunuldu. Bağımsız adaylığım yönünde de talep var. Benim Cumhuriyet Halk Partililiğim hep aynı Atatürkçülüğüm, partililiğim asla sorgulanamaz. Bağımsız adaylık ya da ortak adaylık konusu henüz netlik kazanmadı. Darıca bu yaşananlardan dolayı Kocaeli’nin gündeminde. Burada 170 bin seçmen var. Ben geniş bir her kesime hitap ettiğimi düşünüyorum. Bağımsız aday olmamı isteyen bir kesim de var ama ne bunun için ne de ortak adaylık için henüz net bir yorum yapamam” diye konuştu. 
Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *