Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Vedat Küçük: Ara Zam Yapılmamasını Kabul Etmiyoruz!

Asgari ücrete ara zam yapılmaması kararını eleştiren DİSK Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük: “Seçim bitti diye rahatlıkla söylüyorlar ama asgari ücrete ara zam yapılmayacağı iddialarını kabul etmiyoruz.

Vedat Küçük: Ara Zam Yapılmamasını Kabul Etmiyoruz!

Asgari ücrete ara zam yapılmaması kararını eleştiren DİSK Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük: “Seçim bitti diye rahatlıkla söylüyorlar ama asgari ücrete ara zam yapılmayacağı iddialarını kabul etmiyoruz. Günümüzde sürekli artan enflasyona bakılırsa asgari ücrete yılda 1 kez değil, senede 4 kez zam yapılması zorunludur.” dedi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, asgari ücrete ara zam yapılmasıyla ilgili hükümetin girişimde bulunmamasını eleştirdi. Enflasyon karşısında asgari ücrete senede 4 kez ara zam yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Vedat Küçük, DİSK’in konuyla ilgili çalışmalarını da sürdüreceğini ifade etti.

'SEÇİM BİTTİ RAHAT RAHAT SÖYLÜYORLAR'

‘Asgari ücretin yılda bir kez zamlanmasının içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda yetersiz kaldığını söyleyen DİSK Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük: "Ülkenin ekonomik koşullarının her geçen gün olumsuz noktada seyrettiği dönemde, DİSK’in talebi sadece Ocak ve Temmuz değil yılda 4 kez olmasına rağmen, bakanlık ve hükümet yetkilileri, bu yıl asgari ücrete Temmuz’da zam yapılmayacağını söylüyorlar. Alım gücünün her geçen gün düştüğü günümüzde şu anki asgari ücretle geçinmenin mümkün olmayacağını herkes görüyor. Hükümet yetkilileri seçim de bittiği için duyarsızlıklarını aleni bir şekilde beyan ediyorlar ama biz bu açıklamaları kabul etmiyoruz. İktidarı, kötü ekonominin sonuçlarını vatandaşa ödetiyor. Ne yazık ki ekonomimiz özellikle 2015 yılından bu yana yanlış politikalarla yönetilmeye çalışılıyor, kötü ekonominin karşılığını da halkımız çekiyor." dedi.

''VERGİ YÜKÜMÜZ ARTACAK'

Başkan Küçük vatandaşı  ara zam beklediğini ifade ederek "İnsanların seçim bittiğinde ara zam yapılmayacağını düşünmesi de hükümet yetkililerinin bu tutumundan kaynaklanıyor. Pandemide bütün ülkeler, vatandaşlarını hastalıktan koruyup ve ekonomik olarak zorlanmasınlar diye karşılıksız para verirken bizim ülkemizde ise halkımızdan destek ve yardım isteyen bir anlayışla karşılaştık. Seçim de bittiği için ara zam yapmak istemediklerini rahatlıkla söylüyorlar. Vatandaşın vergi yükü genelgelerle artırılacak. Tasarruf genelgeleri adı altında bizler vatandaşa birçok yaptırım geleceğini öngörüyoruz. Bu kötü ekonominin bedelini halkın sırtına yüklemek doğru değildir. Bu ülkede uzun zamandır birçok firmanın, holdingin vergisi silinirken emekliye yüklenen cezalarla ve vergi artışlarıyla ekonomiyi toparlamaya çalışıyorlar. Biz, ara zam yapılmamasını kabul etmiyoruz. Bu kötü koşullar devam ettikçe senede 4 kez ara zam yapılması gerektiğini savunuyoruz.” diye konuştu.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *