Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Vatandaş İsyanda! Ertuğrul Gazi Mahallesi Karanlığa Büründü!

Kartepe Ertuğrul Gazi Mahallesinde dün yaşanan 10 saatlik elektrik kesintisi sonrası Muhtar Yücel Turak açıklama yaptı.

Vatandaş İsyanda! Ertuğrul Gazi Mahallesi Karanlığa Büründü!

Kartepe Ertuğrul Gazi Mahallesinde dün yaşanan 10 saatlik elektrik kesintisi sonrası Muhtar Yücel Turak açıklama yaptı. Sık sık artan elektrik kesintisinin sebebi 30 yıllık eskiyen ve yersiz gelen şebeke!

Ertuğrul Gazi Mahalle muhtarı Yücel Turak tan 26 Mayıs Pazar günü saat 14:45’te Ertuğrul gazi mahallesi başta olmak üzere Kartepe‘nin bir çok Mahallesi’nde kesilen Elektrikler saat 22:45’te ancak verilebildi. Toplam 10 saat enerjisiz kaldık. Kesintinin ana sebebi kısa devre ya da başka bir sorundan kaynaklı yaklaşık 800 metre uzunluğunda iletim tellerinin kopukluğu olmuştur. 

EKİPLER CANLA BAŞLA ÇALIŞTI

Muhtar Turak; Sedaş ekipleri canla başla çalışarak arızayı giderdiler kendilerine teşekkür ediyorum.  Ancak bu durum son bir yıldır haftada 1 yada 2 defa tekrarlanıyor. Bunun sebeplerinden en önemlisi hızlı gelişen mahallemize eski altyapıyla hizmet vermeye çalışmamız. 

HIZLA ARTAN  NÜFUS MAHALLEDE YATIRIMLARI YETERSİZ BIRAKTI

Şöyle k!i on yıl önce mahalle nüfusu nüfusu 2500 iken bugün 7500 nüfusa ulaştık. Enerji iletim hatları en az 30 yıllık trafolar da birçoğu aynı yaşta bu konuyu daha önce Sedaş başta olmak üzere ilgili bütün kurumlara yazılı ve sözlü ilettik. Ancak şimdiye kadar bir sonuç alamadık gerekli yatırımlar yapılmaz ise bu enerji kesintilerinin daha sıklıkla yaşanması kaçınılmazdır dedi. 

YETKİLİLERİ UYARDI! ACİL YATIRIM İSTİYORUZ

Muhtar Turak; Kısa vadede bazı caddelerimizin enerji hatlarının yer altına alınması ve trafo iyileştirme çalışmaları yapılması artık çok önemlidir. Halkımız ilgili kurumlardan acilen çözüm beklemektedir. Gerekli yatırımlar acil yapılmazsa önümüzdeki aylarda çok büyük sıkıntılar doğabilir  açıklamalarında bulundu.

Not: Haberimiz yayına girdiği saatlerde Ertuğrul Gazi Mahallesinde yeniden bilinmeyen sebeplerden elektrik kesintisi yaşandı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 1 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *