VALİ AKSOY'UN KOLTUĞUNA OTURUP İLK TALİMATI VERDİ

VALİ AKSOY'UN KOLTUĞUNA OTURUP İLK TALİMATI VERDİ

/
/

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Yahya Kaptan Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri Vali Aksoy’u makamında ziyaret ederek koltuğuna oturdu. Aksoy'un koltuğuna oturan Aydan Özkan İlk talimatı sokak hayvanlarının yiyecek kaplarını arttırın oldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Yahya Kaptan Ortaokul Müdürü Hüseyin Gürkaş, Öğretmen Özlem Çüçen ve 5. sınıf öğrencileri Aydan Özkan ile Selim Akmeşe, Vali Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret ederek, çiçek takdiminde bulundu.

BU MAKAMLARA SİZLER OTURACAKSINIZ 

Ziyarette konuşan Vali Aksoy şunları söyledi: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bizler için oldukça önemli. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etti ve çocuklarımız da bu bayramı yıllardır kutluyor. Bu anlamda Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmetle, saygıyla anıyoruz. Geleceğimiz çocuklarımıza emanet bu anlamda sizlerin de en iyi şekilde yetişmesi ve geleceğe iyi hazırlanmaları bizim en büyük arzumuzdur. Yıllar sonra bu makamlarda sizler oturacaksınız. Bunun için kendinizi iyi hazırlamanı ve bu anlamda daha iyi görevlere hazır olmanız lazım. Sizlere güveniyoruz, daha iyi noktalarda yapacağınız bu çalışmalarınızı olan inancım tam. Sizlere, sizlerin şahsında bütün çocuklarımıza başarılar diliyorum ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı da kutluyorum.”dedi. 

SOKAK BAYRAMLARINA YEMEK NOKTASI KOYUN

Daha sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle temsili olarak Vali olan Yahya Kaptan Ortaokul 5. sınıf öğrencisi Aydan Özkan yaptığı açıklamada, “Vali olursam ilk başta sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olunmasını sağlamak istiyorum, çünkü onlara kötü davranılıyor. Daha fazla yemek noktalarının konulmasını istiyorum. İnsan ilişkilerin de güçlendirmek istiyorum” dedi. Yahya Kaptan Ortaokul 5. sınıf öğrencisi Aydan Özkan, Vali Aksoy’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Vali Aksoy, 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Bayramı nedeniyle ziyaretine gelen Yahya Kaptan Ortaokul 5. sınıf öğrencilerine çeşitli hediyeler vererek, onlarla günün anısına fotoğraf çekildi.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf