Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Üst Geçidi Yapıp Durağı Unuttular !

Geçtiğimiz yıl Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  tarafından Ormanya’ya yayaların güvenli şekilde ulaşımını sağlayacak doğa temalı ağaç şeklinde çok şık bir üst geçit yapıldı.

Üst Geçidi Yapıp Durağı Unuttular !

Geçtiğimiz yıl Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  tarafından Ormanya’ya yayaların güvenli şekilde ulaşımını sağlayacak doğa temalı ağaç şeklinde çok şık bir üst geçit yapıldı.

Ancak aradan bir yıl geçmesine rağmen üst geçidin Adapazarın'dan-İzmit İstikametine giden güzergahına durak yapılmasını unuttular. Ormanya çalışanları ve ziyaretçiler üst geçit altında durak olmadığı için çok büyük mağduriyet yaşıyor. Ayrıca Adapazarı-İzmit İstikametine giden hat 280'nin de bu duraktan yolcu indirme -bindirme yapması yada 280 nolu hattın Ormanya önüne kadar girerek yolcu alması isteniyor. 

1 YILDIR ÇALIŞANLARDA VATANDAŞLARDA MAĞDUR 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin son yıllarda Kocaeli genelindeki yaya üst geçitlerinin yenilenmesine yönelik çalışmaları oldukça beğeni ve takdir görüyor. Ancak yapılan çalışmaların ve projelerin eksikliği ve yetersizliği vatandaşları mağdur ediyor. Bir süredir Ormanya personelini ve Ormanya ziyaretçilerini rahatsız eden ve mağdur bırakan 280 nolu hattın bu bölgede durmuyor olması. Kartepe İlçesi Uzuntarla mevkiindeki D-100 Karayolu üzerinde yoğun talep üzerine Kocaeli Büyükşehir belediyesi Ağaç temalı görsel görünümü ile de çok beğenilen bir üst geçit yaptı. Ancak ne hikmetse bölgenin en fazla kullanılan Adapazarı-İzmit İstikametinde üst geçit altında araçların durabileceği durak yada cep yapılması unutuldu. Vatandaşların ve böldede çalışanlar imza toplayarak durak talebinde bulunup, İzmit -Adapazarı istikametinde çalışan 280 nolu hattın da neden bu bölgede hizmet vermediği merak ediliyor. 

DURAKSIZ BEKLEME YAYALAR İÇİN TEHLİKE YARATIYOR

Bölge sakinleri ve ormanya çalışanları iş çıkışı ve geç saatlerde bölgeden otobüse binebilmek için karanlıkta D-100 karayolu üzerinde yürümek ve saatlerce araç beklemek zorunda kalıyor. Kaza riskininde yüksek olduğu D-100 karayolu üzerinde ışıklandırmalarda yetersiz geliyor. Vatandaşlar İzmit'te gitmek için bölgede geç saatte araç bulamıyor. Belediyeye ait 280 nolu hattın ormanya'da durarak yolcu alması ve saatlerinin de düzenli bir şeklilde çalışmasını istiyor. İş çıkışı durak olmadığı için vatandaşlar D-100 üzerinde bir önceki durağa en az 15-20 dakika yürümek zorunda kalıyor. Vatandaşlar sorunun biran önce çözümlenmesi için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükkan'dan destek istiyor.

Bu Haberi Beğendin Mi?
5 kişiden 5 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *