Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Üreten Kadınlar İzmit Belediyesi İle Yılbaşı İyilik Pazarı’nda Buluştu

Kadınların el emeği ürünlerini vatandaşlarla buluşturduğu İzmit Belediyesi Yılbaşı İyilik Pazarı, bugün Belsa Plaza B Blok önünde açıldı. İzmit Kadın Girişimciler Merkezi, İ…

Üreten Kadınlar İzmit Belediyesi İle Yılbaşı İyilik Pazarı’nda Buluştu

Kadınların el emeği ürünlerini vatandaşlarla buluşturduğu İzmit Belediyesi Yılbaşı İyilik Pazarı, bugün Belsa Plaza B Blok önünde açıldı.

İzmit Kadın Girişimciler Merkezi, İzmit Çarşısı, İzmit Çınar Kadın Kooperatifi ve İZMEK’in girişimci kadınları ve el emeği ürünlerini kazanca çevirmek isteyen kadınların stantlarını açtığı Yılbaşı İyilik Pazarı’nda yüzlerce ürün bugün satışa sunuldu. Kadın girişimcilerin kurduğu stantlara İzmitliler de ilk günden yoğun ilgi gösterdi. 31 Aralık’a kadar 12.00-20.00 saatleri arasında açık olacak Yılbaşı İyilik Pazarı, kadınlar arasındaki dayanışmayı ve üretim ağını güçlendirecek.

KILIÇASLAN: “GELİRİ YUSUF BARKIN’A BAĞIŞLAYACAĞIM”

İzmit Çarşısı’nda Özel İlkin Takı ile yer alan İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı İlkin Kılıçaslan, “Kadınlarımıza el emeklerini sergileme imkânı veren İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ediyorum. Ben de İzmit Çarşısı’ndayım. Buradan elde edeceğim geliri SMA hatası olan İzmitli Yusuf Barkın’a bağışlayacağım. Küçük bir nefes olmak bile çok önemli. Bu imkânı da bize belediyemiz verdi. 7 gün boyunca buradayız. Tüm İzmitlileri stantlarımıza bekliyoruz.

ÇELEBİ, “BİZİM İÇİN ÇOK GÜZEL BİR FIRSAT”

8 yıldır dekorasyon üzerine çalışmaları yapan Atölye İlgen kurucusu İlgen İpek Girit, “İzmit Çarşısı gibi yerel kalkınma projelerinde olmak mutluluk verici. Böyle bir etkinlikte ürünlerimizi İzmitlilerle buluşturmak çok güzel” ifadelerini kullandı. Yılbaşı İyilik Pazarı’nda el emeği ürünlerini satışa sunan ev hanımı Melek Çelebi ise “Burası bizim için çok güzel bir fırsat. Daha önce de İzmit Belediyesini satış stantlarında yer alarak güzel satış yaptım. Ev hanımlarını verilen bu önem çok güzel bir şey” dedi.

ÖZTÜRK, “EL EMEĞİ, DOĞA DOSTU ÜRÜNLER”

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü personeli Sosyolog Burcu Öztürk, “Kadın dayanışmasını güçlendirmek ve kadın girişimcilere destek olmak amacıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü desteğiyle Yılbaşı İyilik Pazarı’nı vatandaşlarla buluşturduk. Tamamen ele emeği ve doğa dostu ürünlerin yer aldığı İyilik Pazarı 31 Aralık’a kadar 12.00-20.00 arası açık olacak” diyerek sevdiklerine yılbaşı hediyesi almak ve girişimci kadınlara destek olmak isteyenleri İyilik Pazarı’na davet etti.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *