Ünlü;  Başkan Hürriyet Komik Duruma Düşüyor

Ünlü; Başkan Hürriyet Komik Duruma Düşüyor

/
/

İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Hayrettin Ünlü, Başkan Hanım’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamaları kendisi açısından üzülerek takip ettik; zira her yaptığı açıklamada kendisini komik duruma düşürmektedir.

Belediyemizin Vakıf ve Derneklere yaptığı destekler kendi tabiriyle kalem kalem kayda alınmış ve hiçbiri usulsüz bir şekilde gerçekleşmemiştir, bütün yardımlar kanuni nizam ve usullere uygun olarak yapılmıştır. Belediyelerin Vakıflara yardım ve destekte bulunması şu kanunla sabitlenmiştir (5393 Sayılı Kanunun 73. Maddesi C Bendi) Buna karşın vakıf ve derneklere hiçbir şekilde nakdi yardımda bulunulmamıştır.

Hal böyleyken İzmit Belediyesi Geleceğimizin teminatı gençlerimizin geleceğe daha donanımlı hazırlanması ve çağın gereklilikleri çerçevesinde gençlere imkânlar sunmaktır, Belediyemiz Vatanını, Milletini, Dinini ve Bayrağını seven bir nesil yetişmesi adına yaptığı hiçbir çalışmadan utanmamış aksine gurur duymuştur.

Başkan Hanım’a hatırlatmak isteriz ki:

Geçmiş dönem CHP İzmit Belediye Başkanı Sefa Sirmen 11.12.2013 tarihinde ÇYDD'yi ziyaretinde şu ifadeleri zikretmiştir:  "Bizim dönemimizde yurtlar, burslar, ücretsiz seyahat kartları, üç öğün bedava yemek sunduk. Biz bunları zor dönemde yaptık. Bu defa Belsa'yı alacağız."  “ÇYDD' yönetimine yönelik Sirmen, ' Birlikte çok güzel işler yapacağız.” demiştir. Yine CHP’li Belediye Başkanlarından Hikmet Erenkaya’nın İzmit Belediyesine ait Yenidoğan Kültür Merkezini Meclis kararı olmadan süresiz olarak Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin kullanımına sunduğu bilinmektedir.

 

Yine dönemin CHP’li Kandıra Belediye Başkanı Mustafa Öğren’in ÇYDD Kandıra Şubesine Çocuk Kütüphanesi yapılması üzere bir bina tahsis ettiğini unutmuş değiliz, açılışa da İsmet İnönü’nün kızı Özden İnönü Toker, torunu CHP Ankara milletvekili Gülsüm Bilgehan Toker, CHP Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen’in katıldığı herkesçe malumdur. Bizim Belediyecilik dönemimizde ise Kadıköy Mahallesinde bir bina Ensar Vakfına verildiği şartlara benzer bir şekilde Görme Engelliler Derneğine verilmiştir. Yahyakaptan Mahallemizde bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği’nin klimasından, perdesine ve bilgisayarına varıncaya kadar ihtiyaçları tarafımızdan karşılanmıştır.

 

Seçim vaatlerimizde olduğu üzere Üniversite Öğrencilerimize Yurt yapma sözümüzü tutarak bir yurt inşaa ettik ve işletmesini kamu yararı unvanını taşıyan bir vakfa verdik ve böylelikle personel tasarrufunda bulunduk.Dolayısıyla Vakıf ve Derneklere yardımda bulunmak geçmiş dönemlerde de, bizim dönemimizde de yapılan uygulamalardandır. Biz dönemimizde vakıfları, dernekleri bizden ve onlardan diye asla ayırmadık, İzmit’in çocuklarına verilen 60 mandalinanın, çikolatalı gofretin hesabını yapmadık ve her şeyimizi resmi kayda aldık. Burada Başkan Hanım’ın rahatsız olduğu mesele yardım edilen vakfın, Dünya Kiliseler Birliğinden maddi destek alan ve misyonerlik yaptığı 2001 MİT raporlarınca tescillenen ÇYDD gibi Fatma Hanımın da bizim diye nitelendirdiği vakıfların yerine TÜGVA, ENSAR vb Milli ve Manevi değerler eğitimi veren vakıfların yardım alıyor olmasının sancısıdır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf