ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER TAŞKÖPRÜ’DE

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER TAŞKÖPRÜ’DE

/
/
/

Kocaeli’de eğitim gören uluslararası öğrencilere yönelik çalışmalar yapan Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği T.C. İçişleri Bakanlığı desteği ile gerçekleştirdiği “Geleceği Birlikte İnşa Edelim” projesi kapsamında ilimizde eğitim gören öğrencilerin yaşadıkları şehrin köylerini ve insanlarını tanıması, dostluklar kurması amacıyla Taşköprü’ye köy gezisi düzenledi.

Körfez Taşköprülüler Derneği ve Kocaeli Yerel Kültür Platformu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen gezide öğrenciler Taşköprü’de bulunan er meydanını, tarihi yapıları, dümbüldek suyunu, mesire alanını ve birçok doğal güzelliklerini görme imkanı buldular. Öğrencilerin ziyaretlerinde Taşköprü halkı sohbetleri ve mesire alanında birlikte pide yapmaları görülmeye değerdi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Programın sonunda Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Fatih Karaçoban “T.C. İçişleri Bakanlığı desteği ile gerçekleştirdiğimi proje ile İlimize eğitim için gelen öğrenci kardeşlerimizin yaşadıkları şehirle bütünleşmesi için birçok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda bugün öğrencilerimiz Taşköprü’yü gezme ve görme imkanı buldular. Öğrencilerimizde güzel bir hatıra bırakacak olan bu gezide bizlere ev sahipliği yapan Körfez Taşköprülüler Derneği Başkanı Ceyhun Atik’e yönetim kurulu üyeleri Seçil Gürkan, Burak AKAY ve Burak GÖKKAYA’ya, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Komisyonu Başkanımız Oğuzhan Türkmen ve ekibine, özellikle programa katılan öğrenci kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf