Ulugazi’de İlk Gün Heyecanı

Ulugazi’de İlk Gün Heyecanı

/
/

İzmit Ulugazi İlkokulu’nda 920 öğrenci ve 43 öğretmen ile yeni eğitim öğretim yılı başladı

İlimizde yaygın eğitimde 439 Bin 497 öğrenci 26 Bin 549 öğretmen 16 Bin 986 derslik, Bin 426 okul ve kurumda eğitim öğretime başladı. İzmit kent merkezinde bulunan Ulugazi İlkokulu’nda da ilk ders zili çaldı. Özellikle anasınıfı ve birinci sınıfa başlayan öğrencileri velileri, okulun ilk gününde yalnız bırakmadı.

‘HOŞ GELDİNİZ’

Ulugazi İlkokulu'nun bahçesinde doluşan minikler, okula adeta can verdi. Okuldaki açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından konuşan Okul Müdürü Abdullah Ünüvar, "Değerli veliler, kıymetli öğretmenler ve sevgili öğrenciler, hepinize başarılı bir eğitim öğretim dönemi diliyorum. Ulugazi ailesinin bir ferdi olarak aramıza katılan yeni arkadaşlarımıza, yeni velilerimize de hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

‘SAC AYAKLARIMIZ HEP SAĞLAM’

Sözlerini sürdüren Okul Müdürü Ünüvar, “Eğitim sistemi veli, öğrenci ve okuldan oluşan üç ayaklı saca benzer. Ulugazi'de görev yaptığım 5 yıl içerisinde bu ayaklardan aksayan görmedim. Velilerimiz ve öğretmenlerimiz gerçekten özveriyle elini taşın altına koydular. Bundan sonra da yapıcı ve olumlu eleştirilerinizi her zaman bekleriz. Ulugazi'nin ağırlığını, önemini hepimiz biliyoruz. Hepinize başarı dolu bir dönem diliyorum. İyi dersler" diyerek okulun kuralları ile ilgili öğrencileri ve velileri bilgilendirdi.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf