Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Ücretsiz Teleferik, Uzun Kuyruklar Oluşturup Trafiği Felç Etti!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 25 Mayıs'ta halkın kullanımına açtığı ve 15 Nisan'a kadar ücretsiz olarak binileceğini duyurduğu Kartepe Teleferik hattı arefe günü yoğun ilgi ve izdiham yaşadı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 25 Mayıs'ta halkın kullanımına açtığı ve 15 Nisan'a kadar ücretsiz olarak binileceğini duyurduğu Kartepe Teleferik hattı arefe günü yoğun ilgi ve izdiham yaşadı.

Teleferiğe olan aşırı ilgi Derbent'te trafik felç etti.  Derbent Teleferik istasyonu ziyaretçi akınına uğradı.Teleferik hattının olduğu alana vatandaşlar yaya olarak bile güçlükle çıktı. Araçlar yolda kaldı, yoğun araç kuyruğu nedeniyle  bazı vatandaşlar araçlarını derbent merkezde bırakıp alana yaya olarak yürüyerek çıkmak zorunda kaldı. Teleferiğe binmek için 1 kilometre uzun kuyruklar oluştu. 

1 KİLOMETREYE VARAN KUYRUKLAR OLUŞTU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Kartepe turizmi için büyük bir adım olarak nitelendirilen Kartepe Teleferik hattı 25 Mart'ta halkın kullanımına açılarak 15 Nisan'a kadar ücretsiz hizmet verileceği duyurulmuştu. Teleferiğe ücretsiz binmek için bayram tatili arefesinde büyük yoğunluk yaşandı. Bölgeye araçları ile girmeye çalışan vatandaşlar trafiği felç etti. Derbent Teleferik hattına çıkış ve inişlerde büyük zorluk yaşandı. İstasyon önünde uzun kuyruklar oluştu. Vatandaşlar tüm zorluklara rağmen Sapanca Gölü ve İzmit Körfezi'nin eşsiz manzarası eşliğinde Samanlı Dağları'nın zirvesine ulaşmanın keyfini çıkardı. Bu deneyim, katılanlar için unutulmaz anılara dönüştü.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *