Ücretsiz Spor Okulları’ndan Milli Takım’a

Ücretsiz Spor Okulları’ndan Milli Takım’a

/
/
/

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Ve Spor Hizmetleri Dairesi’nin Sporun Tabana Yayılması Hedefiyle 2012 Yılında Hayata Geçirdiği ‘Ücretsiz Spor Okulları’ Projesi Yetenekli Gençler İçin Fırsat Olmaya Devam Ediyor. 4 Yıldır Ücretsiz Spor Okulları Basketbol Kurslarına Katılan İzmit Kazım Karabekir Ortaokulu Öğrencisi Yaren Kayıkkol, U14 Yıldız Kız Basketbol Milli Takım Kadrosuna Davet Edildi.

ÜCRETSİZ SPOR OKULLARI, MİLLİ TAKIM KAPILARINI BANA AÇTI

4 Yıl Önce Henüz 5.Sınıf Öğrencisiyken Ücretsiz Spor Okulları Projesiyle Tanıştığını Söyleyen Yaren Kayıkkol, O Günden Sonra Basketbol Sporuna Bir İlgi Duyduğunu Belirterek 4 Yıl İçinde Aksatmadan Basketbol Kurslarına Devam Ettiğini Söyledi. Basketbol Sporunu Ücretsiz Spor Okulu Belletmenleri Sayesinde Günden Güne Daha Çok Sevdiğini İfade Eden Yaren Kayıkkol, Ücretsiz Spor Okulları’nın Milli Takım Kapılarını Kendisine Açtığını Belirtti.

ÜCRETSİZ SPOR OKULLARI BİZİM İÇİN BÜYÜK FIRSAT

Ücretsiz Spor Okulları Projesinin Kendi Yaş Grubu İçin Önemli Bir Fırsat Olduğunu Dile Getiren Kayıkkol, “Okullarımızda Spor Aktiviteleri İçin Yeterli Alan Bulamıyoruz. Ama Spor Okulları Bu Konu Da Bizim İçin Çok İyi Bir Alternatif, Buradaki Belletmenler Bizimle Özelikle İlgileniyor. Merak Duyduğumuz Sporları Burada Ki Belletmenlerimizden Öğreniyoruz. Yaklaşık Dört Yıldır Ücretsiz Spor Okulları’nda Halim Hocayla Çalışıyorum. Halim Hoca, Sportif Anlamda Bana Çok Yardımcı Oldu” İfadelerini Kullandı.

MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİĞİM İÇİN ÇOK MUTLUYUM

Milli Takıma Seçildiği İçin Çok Mutlu Olduğunu Söyleyen Kayıkkol, Birçok Sporcunun Hayalini Süsleyen Milli Takım Kampına Davet Edildim. Bu İnanılmaz Mutluluk Veren Bir Durum. İleride Daha İyi Yerlere Gelip Kendi Şehrimi Daha Büyük Platformlarda Temsil Etmek İsterim. Bunun İçin Çok Çalışacağım Ve En İyisini Yapmaya Çalışacağım” Dedi.

BU FIRSATI BİZE SUNAN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR EDERİZ

Ücretsiz Spor Okulları Projesi’ni Hayata Geçirdiği İçin Özelikle Büyükşehir Belediyesi’ne Ve Spor Okulları Yetkililerine Çok Teşekkür Ettiğini Belirten Kayıkkol, “Umarım Bu Şekilde Daha Çok Başarı Sağlarız. Spor Okulları İlerleyen Zamanlarda Milli Takım’a Çok Daha Fazla Sporcu Yollayacak” Şeklinde Konuştu.

ÜCRETSİZ SPOR OKULLARI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Ve Spor Hizmetleri Dairesi, Sporun Tabana Yayılması Hedefiyle 2012 Yılında Ücretsiz Spor Okulları Projesi’ni Hayata Geçirdi. İlkokul Ve Ortaokul Çağındaki Çocuklara Hizmet Veren Ücretsiz Spor Okulları’nda Voleybol, Basketbol, İzcilik, Masa Tenisi, Yüzme, Atletizm, Satranç, Badminton, Güreş Ve Jimnastik Branşlarında Eğitim Veriliyor. 12 İlçede Ve Spor Tesislerinde Haftanın Her Günü Faaliyet Gösteren Ücretsiz Spor Okulları, Kocaelili Çocuklar İçin Yeni Dönemde Yine Aktif Olacak.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf