ÜCRETSİZ OTOPARK MEMNUN ETTİ

ÜCRETSİZ OTOPARK MEMNUN ETTİ

/
/

Okul bahçelerinin otopark olarak kullanılması uygulaması tekrar başladı. Otopark sıkıntısından dolayı aracıyla çarşıya inemeyen vatandaş uygulamayı başarılı buldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın önerisi ile tekrar başlayan okul bahçelerinin otopark olarak kullanılmasından vatandaş oldukça memnun. Kentin büyük sıkıntılarından biri olan otopark yetersizliğine merhem gibi olan uygulama hafta sonları da olsa bir nebze trafiği rahatlatacak. Hem esnafa hem de vatandaşa büyük kolaylık sağlayacak olan uygulama hafta sonları saat 24:0’a kadar devam edecek.

‘DÜNYANIN HER YERİNDE PROBLEM’

İstanbul’dan bir işi için gelen Derya Kutlu ise “Otopark çok iyi bir uygulama. İzmit’te araçlar için yeterli alan yok. Böyle olunca da otopark problemi ciddi bir şekilde baş gösteriyor. Bu yüzden çok faydalı buluyorum. Otoparklar dünyanın her yerinde problem. İnsanların tüketim alışkanlıklarından biri de araçlar. Otomobil almak eskiye göre kolaylaştı. Böyle olunca da otoparklar çok gerekli hale geldi” ifadelerini kullandı.

‘ÇOK FAYDALI’

Arabasını okul bahçesine park eden Özgür Uzun ise “Çok iyi bir uygulama. İzmiri2n en büyük problemlerinden bir tanesi otopark hem gelişigüzel otopark hem de trafik akışını düzenlemek adına bu tür uygulamalar çok gerekliydi. Otoparkın ücretsiz olduğu haberini daha bu sabah okudum. İzmit Ortaokulu ve Gazi Lisesi’nin hafta sonları otopark olarak kullanılması çok mantıklı ve çok faydalı buluyorum. İnsanların da çok yoğun talep göstereceklerine inanıyorum” diye konuştu.

‘YETKİLİLERE TEŞEKKÜR EDERİM’

Çarşıda işini halletmek üzere Yahya Kaptan’dan gelen vatandaş Barış Pirinccioğlu, “İzmit merkezde otopark çok büyük sıkıntıydı. 13 yıldan beri İzmit’te oturuyorum. En büyük sıkıntısı park problemiydi. Çarşıya geldiğimizde park edecek yer bulamıyorduk. Belsa’nın altında var ama o da ücretliydi. Aslında yol kenarlarının da ücretsiz olarak hizmet vermesi gerekiyor ki trafik daha da rahatlasın. Güzel bir uygulama. Yetkililerimize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

‘BÜYÜK AVANTAJ’

Kızı Gülşah Özdemir’i voleybol maçı için okula getiren Fatma Özdemir de uygulamadan memnun olduğunu belirterek “Bizim için çok iyi bir uygulama oldu. En azından arabamızı işimizin olduğu yere park edebiliyoruz. Otoparkın bu kadar merkezi noktada olması, kolay ulaşılabilir, kolay park edilebilir olması büyük avantaj. Kızım buradaki spor salonunda voleybol oynuyor. Onun maçları için antrenmanlara geliyoruz. Zabıta ekipleri de görev yaptığı için kargaşa olmuyor. Aracımızı park ettiğimiz gibi alıyoruz” diye konuştu.

‘BU GÜN PEK YOĞUNLUK YOK’

Gazi Lisesi Okul Müdürü Zeki Koyun da uygulama ile ilgili görüşleri aktararak “Çok yoğunluk var. Bu gün pazar tatil günü olduğu için çok yoğunluk yaşamıyoruz. Ama yine de vatandaşlarımız okul bahçesini otopark için tercih ediyor. Basketbol kursuna gelen öğrencilerimiz de var. Onların velileri de buraya park etti. Geçtiğimiz yıl uygulama başlamıştı. Zabıtadan ekipler de görevli.

 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf