Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Tuvalet Kağıdına Büyük Zam!

Kur krizinin yaşandığı bugünlerde art arda gelen zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Pandemi döneminde en çok zamlanan ürünler arasında yer alan tuvalet kağıdına yine zam…

Tuvalet Kağıdına Büyük Zam!

Kur krizinin yaşandığı bugünlerde art arda gelen zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Pandemi döneminde en çok zamlanan ürünler arasında yer alan tuvalet kağıdına yine zam geldi.

Kur krizi nedeniyle Türkiye’deki çeşitli ürünlerin fiyatlarında ciddi yükselişleri sürüyor. TÜİK'in açıkladığı enflasyon verilerinin ardından tuvalet kağıdı ve kağıt havlulara yüzde 40’a varan oranlarda zam geldi. Son rakamlara göre 32’li tuvalet kağıdının fiyatı 130 lirayı aştı.

YÜZE 40'I AŞTI

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 3 Kasım'da açıkladığı verilere göre enflasyon aylık yüzde 3.51 arttı. Yıllık enflasyon ise yüzde 21.31 oldu. TÜİK’in enflasyon verilerini açıklaması sonrasında gıda ve temel ihtiyaç ürünlerine art arda zamlar gelmeye devam ediyor. Market raflarında tuvalet kağıdı ve kağıt havlu ürünlerinde yüzde 40'a varan artışlar yaşandı. Buna göre 6’lı kağıt havlunun fiyatı 25.75 TL'den 53.90 TL'ye, 24’lü tuvalet kağıdının fiyatı 66.90 TL'den 90.25 TL'ye, 32’li tuvalet kağıdının fiyatı ise 97.50 TL'den 131.50 TL'ye yükseldi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *