Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Tüsşad Bahara Merhaba Dedi

Tüsşad Bahara Merhaba Dedi

TÜSŞAD Bahara Merhaba Pikniği” İle İlk Etkinliğini Geniş Katılımla Gerçekleştirdi

İlimizin en aktif kültür, sanat, edebiyat derneklerinden Genel Merkezi Kocaeli / İzmitte bulunan BAYŞAD (Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği şubat ayında gerçekleştirdiği olağanüstü kongre ile derneği kapatma kararı almıştı.

İMECE USULU PİKNİK

Yeni bir oluşum içerisine giren BAYŞAD lılar yakın zamanda TÜSŞAD (Tüm Sanatçılar ve Şairler Derneği) ni kurarak derneğin açılımını genişleterek sanatın her alanında aktif olarak STK cılığa devam kararı aldılar. TÜSŞAD ilk etkinliğini Ctesi günü Saat 15:00 22:00 arası Yenikent Çenedere Mesire alanında İMECE USULÜ PİKNİK BAHARA MERHABA adı ile gerçekleştirdi.

ŞAİR VE YAZAR DOSTLARI YANLIZ BIRAKMADILAR

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen piknikte davullu zurnalı halaylar çekildi. Saz eşliğinde türküler söylendi. Akşamın geç saatlerine kadar süren etkinlikte TÜSŞAD ı Siyasi Parti Temsilcileri, STK Başkanları , şair ve yazar dostları yalnız bırakmadılar. Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe'nin eşi Sibel Gökçe de piknik alanında TÜSŞAD a başarılar diledi. Geçici yönetim kurulunun hazır bulunduğu piknikte katılımcılar gönüllerince eğlenerek güneşli havanın tadını çıkardılar.

ETKİNLİĞİMİZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK

Etkinlik sonrası açıklama yapan Kurucu Başkan Dilek Dila Mert “Başarı ekip işidir. Sen ben yok BİZ varız. TÜSŞAD dedik. Çünkü sanatın her dalı (Tüm Sanatçılar ve Şairler Derneği) olarak etkinliklerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Hedefimiz her ay farklı konularda üç etkinlik yakın zamanda olağan kongremize gerçekleştirerek Türkiye çağında temsilcilikler ve şubelerimizle üç senelik yol haritamızı belirleyeceğiz. Katılımcılara teşekkür ederiz.” dedi. Program hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *