Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Türk Ocaklı Kadınlardan Annelere Çağrı Evlatlarınızı ‘ocağa’ Gönderin

Türk Ocakları’nın kadın üyeleri, annelere çağrıda bulundu. Kadınlar, çocukların Türk kültürü ile yetişmeleri için çocuklarını Türk Ocakları’na göndermelerini tavsiye etti Tür…

Türk Ocaklı Kadınlardan Annelere Çağrı Evlatlarınızı ‘ocağa’ Gönderin

Türk Ocakları’nın kadın üyeleri, annelere çağrıda bulundu. Kadınlar, çocukların Türk kültürü ile yetişmeleri için çocuklarını Türk Ocakları’na göndermelerini tavsiye etti

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi üyeleri Sezin Türkkal, Emel Koçoğlu, Aysen Aydan Ay, Canan Cibelik, Beyza Yurtseven ve Sedanur Aslan Türk kadınına ithafen basın açıklaması yaptı. Açıklamayı kadınlar adına Aysen Aydan Ay okudu.

‘MİLLEİTMİZ KADINI ERKEKLE EŞİT TUTAR’

Türk Milleti’nin ulu önderi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’ Dünyanın neresine bakarsanız bakın; Türkler kadar kadına değer vermiş, Türkler gibi kadını erkek ile eşit görmüş başka bir toplum göremezsiniz. Koskoca İmparator Cengiz bile bir konuşmasında eşinden bahsederken;  ‘Ben sizin Han’ınızım, o da benim Han’ım’ diyerek kadına verdiği büyük değeri göstermekle kalmamış, dilimize ‘hanım’ kelimesini sokmuştur.

KADIN BAŞ TACIDIR

Bilindiği üzere dünyanın her yerinde kadının değeri aynı değildir. Türk Milleti’nde ve kültüründe kadın baş tacıdır, çok değerlidir. Devlet yönetiminde, aile yönetiminde, tarladan ilim yuvalarına kadar hayatımızın her alanında yer alan kadınlarımız, Türk Milleti’nde baş tacı edilmiştir. Maalesef kadın aynı değeri diğer milletlerde, diğer coğrafyalarda görememektedir. Çin’de nüfus sayımında yakın tarihimize kadar sayılmayan kadınlar, birçok millette eski dönemlerde kocasının istediği zaman satılabilir bir varlık iken o dönemde de bu dönemde de Türk kadını uğruna can verilecek kutsiyettedir.

SOYSUZLAŞMA ARTTI

Arap coğrafyasında kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğünü düşünürsek Türk coğrafyasında kız çocuğu her zaman babanın gözünün nurudur. Yılandan zehirden daha fena gözle bakıldığı Hindistan’ı, kadınların ruhsuz diye nitelendirildiği Rusya’yı ve kadını şeytana benzeten Batı Avrupa Katoliklerini düşündüğünüzde kadının en kıymetli olduğu toplum Türk Toplumudur, Türk Milletidir dersek haksız sayılmayız. Ancak ülkemizde son elli yılda kadına şiddetin, tacizin, tecavüzün arttığını kadına olan saygının azaldığını üzülerek görmekteyiz ve bunun tek nedenini sosyologlar, soysuzlaşma olarak açıklamaktadır.

MAYASI SAĞLAM EVLATLAR YETİŞTİRİN!

Kendi kültüründen örf -adet, gelenek ve göreneklerinden mahrum yetişen bir kısım insanlar; çarpık aile yapısı kurmakta bu çarpık aile yapılarına aile ekonomilerindeki yoksunluklar eklenince soyunun kültürünü alamamış Türk Milleti’nin karakteristik özelliklerinden kopmuş ve İslam’ın öğretilerini tam anlayamadığı için arapvari bir karaktere bürünen modernleşmenin ne olduğunu anlayamayarak Avrupavari boşlukta büyüyen sapık diziler ve televizyon yayınları ile desteklenen zavallı bir nesil oluşmakta ve bu aciz insanlarda milletinin tüm değerlerine olduğu gibi kadınlarına ve kızlarına da zarar vermektedir. Bizler Türk Ocaklı Türk Milliyetçisi kadınlar olarak bu hastalığı tedavi edecek tek canlının anneler olduğuna inanıyoruz. Ey Türk anası kadına şiddetin son bulmasını istiyorsan mayası sağlam evlatlar yetiştir.

KÖKÜMÜZ TÜRK KÜLTÜRÜDÜR

Malum bozulan her şey düzelir, maya hariç. Türk milletinin temel değerlerini, örf adet gelenek ve göreneklerini öğreterek yetiştireceğiniz asil Türk evlatları soylu bir neslin artmasını ve böylece kadının hak ettiği saygınlıkta yaşamasını sağlayacaktır. Tüm bu gayretlerinizi ve iyi evlatlar yetiştirme çabalarınızı pekiştirmek için de Türk kültür ve bilincinin aşılandığı Türk Milliyetçiliğinin baş tacı edildiği ilim yuvalarına ve fikir ocaklarına evlatlarınızı göndermenizi tavsiye ederiz. Unutmayınız ki dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder. Bizim dalımız da gövdemiz de kökümüz de Türk kültürüdür. İyi bir insan, modern ve yenilikçi bir insan sadece Türklük gurur ve şuuru ile yetişen evlatlar ile mümkün olur. Türk kültüründe kadın günü olmamasının nedeni de budur. Yüce Türk Milletine saygılarımızla arz ederiz.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *