Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Türk Ocakları Yeni Yerinde

Türk Ocakları Şubesi Yürüyüş Yolu üzerindeki yeni hizmet binasının açılışını pandemi kuralarına uygun yaptı Ömerağa Mahallesi Hafız Şerif Sokak Vakıf Apartmanında yıllardır hi…

Türk Ocakları Yeni Yerinde

Türk Ocakları Şubesi Yürüyüş Yolu üzerindeki yeni hizmet binasının açılışını pandemi kuralarına uygun yaptı

Ömerağa Mahallesi Hafız Şerif Sokak Vakıf Apartmanında yıllardır hizmet veren Türk Ocakları Kocaeli Şubesi, Yürüyüş Yolu üzerindeki yeni yerine taşındı. Acısu vergi dairesinin yanındaki Es Oray Apartmanındaki açılış programı pandemi tedbirlerine uygun yapıldı.

YALNIZ BIRAKMADILAR

Açılış programına Ülkü Ocakları İl Başkanı Yunus Emre Kurt, Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Gültekin Görüm, Yesevi Ocağı ve Kocaeli Milli kuruluşlar Birliği Başkanı Başkanı Eren Elmalı, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Özhan Kurt, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Başkanı Oruç Sulusaray, Alperen Ocağı Başkanı Murat Ağcay, Kocaeli Kantinciler Derneği Başkanı Alican Kazgan, Kars Ardahan Iğdır vakıf başkanı Taner Sarıçayır, Türk Ocağı eski Başkanı Şaban Ufuk, Tokatlılar Derneği Başkanı Turan Şahin, KOÜ Öğretim üyesi Doç. Dr. Tekin Yeken ve Kocaeli Türkçüler Başkanı Özer Mert Özdemir katıldı. Türk Diyanet Vakıf Sen Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından yeni ocak binası dualarla açıldı. 

‘İLK GÖNÜLLÜ STK’

Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, açılışta yaptığı konuşmada; “Bu ocak, 25 Mart 1912 yılında İşgal altındaki Osmanlı İmparatorluğunun köklerinden daha güçlü bir Türk Devleti kurulması maksadı ile 190 Askeri Tıbbiye öğrencisinin girişimi ve gayretleri ile dönemin aydınları tarafından kuruldu. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk cemiyetlerinin kurulmasında Kuvayi Milliye hareketinin örgütlenip yurdumuzun her yanında faaliyetlerine başlamasında önemli görevler üstlenmiş münevverlerin öncülük ettiği Türkiye Cumhuriyetinin ilk gönüllü sivil toplum kuruluşudur. Cumhuriyetimizin kuruluşunda da önemli hizmetleri olan ocağımız, Atatürk İlke ve yeniliklerinin fikir ve uygulama aşamalarının tamamında emeği vardır” dedi.

‘İLK GÜNKÜ AŞKLA HİZMETE DEVAM’

Demir, “Ülkemizin özellikle eğitim ve kültür hayatına katkı sağlayan siyasi görüş, inanç ve etnik köken farkı gözetmeksizin vatanımızın dört bir yanında mensubu olan akademisyenleri, öğretmenleri, öğrencileri, gazetecileri, şairleri, yazarları, sporcuları, düşünürleri, asker, polis ve gönüllü tüm aydınları ile hizmetlerine o ilk günkü aşk ile devam etmektedir. Bizler de ömrümüzün sonuna kadar ilk günkü aşk ile hizmetlerimize devam edeceğiz, Türk Ocağı herkesin ocağıdır” ifadelerini kullandı. Demir’in konuşmasının ardından Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, açılışa zoom programı üzerinden katılarak Türk Ocağının dünü bugünü yarını hakkında kısaca bilgi verdi. Açılış programı, Covid-19 tedbirleri dolayısıyla kısa sürede sonlandırıldı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *