Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Tip’ten Seka’nın Kuruluş Yıldönümüne Kutlama

TİP Kocaeli İl Yönetimi, SEKA’nın kuruluş yıldönümünü kutlayarak “Saray'ın talan projelerine rağmen önce Kocaeli'de, daha sonra ise tüm ülkede işçi sınıfının egemenliğini kuracağız” dedi. Türkiye İşçi Partisi Kocaeli İl Yönetimi, SEKA’nın 87.

Tip’ten Seka’nın Kuruluş Yıldönümüne Kutlama

TİP Kocaeli İl Yönetimi, SEKA’nın kuruluş yıldönümünü kutlayarak “Saray'ın talan projelerine rağmen önce Kocaeli'de, daha sonra ise tüm ülkede işçi sınıfının egemenliğini kuracağız” dedi.

Türkiye İşçi Partisi Kocaeli İl Yönetimi, SEKA’nın 87. kuruluş yıldönümünü yaptığı basın açıklaması ile kutladı. Açıklamanın tamamı şöyle:

‘ÖRGÜTLÜ GÜCÜ TASFİYE ETTİLER’

SEKA Fabrikası, bundan tam 87 yıl önce, 6 Kasım 1936 tarihinde açıldı. SEKA, Kocaeli'deki emek mücadelesinin önemli öznelerinden biriydi. Kocaeli'nin bir ‘işçi kenti’ olarak anılmasında SEKA emekçilerinin verdiği mücadelelerin önemli bir yeri vardı. Fabrika, emekçileri sayesinde kentin sosyal ve kültürel yaşamını da besleyen bir özne hâline gelmişti. Başta AKP iktidarı olmak üzere ülkenin başına gelen neoliberal iktidarlar, SEKA'yı işlevsiz kılmak ve Kocaeli'den işçi sınıfının örgütlü gücünü tasfiye etmek için ellerinden geleni yaptılar.

‘HESAPLAŞACAĞIZ’

Söz konusu politikalar sonucunda Kocaeli, SEKA'sına 2005 yılında resmen veda etti. Bugün Saray Rejimi, halkın kaynaklarını acımasızca talan etmeye ve özelleştirme adı altında fabrikaları, tarlaları, yolları ve limanları sermayeye peşkeş çekmeye devam ediyor. Bu sömürü düzenine son verecek, Saray'ın tüm talan projelerine rağmen önce Kocaeli'de, daha sonra ise tüm ülkede işçi sınıfının egemenliğini kuracağız. Fabrikalarımıza ve tarlalarımıza göz diken bozguncular ile mutlaka hesaplaşacağız. SEKA'nın kuruluşunun 87. yıl dönümü kutlu olsun.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *