TES’TEN TÜRK BAYRAĞI SEFERBELİĞİ

TES’TEN TÜRK BAYRAĞI SEFERBELİĞİ

/
/

TES Başkanı Yaşar Şanlı, Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan Mehmetçiğe moral olmak adına herkesi Türk bayrağı asmaya davet etti.

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Suriye sınırımızda bir haftadır süren Barış Pınarı Harekatı’na destek olmak amacıyla herkesi evlerini ve iş yerlerini Türk bayrağı ile donatmasını rica etti.

‘BİZ ASTIK’

Yazılı bir açıklama yayınlayan Yaşar Şanlı, “Barış Pınarı Harekatı’na desteğimizi göstermek, Mehmetçiklerimizin gücüne güç katmak için tüm üyelerimizi ve vatandaşlarımızı evlerine ve iş yerlerine Ay Yıldızlı Türk Bayrağımızı asmaya davet ediyorum. Sendika binamıza şanlı bayrağımızı asarak bunu başlatıyoruz. Türk Eğitim Sen olarak Fırat’ın doğusuna yönelik başlatılan “Barış Pınarı Harekatı” kapsamında devletimizin ve ordumuzun başarısı için yüreklerimiz çarpmaktadır” şeklinde konuştu.

‘BİRLİKTE DONATALIM’

Şanlı, “Kökleri bu coğrafyada olan bu topraklarda filizlenip büyüyen “Bizim İlkemiz Önce Ülkemiz” sloganıyla yola çıkan Türk Eğitim Sen, ülkemize kasteden hainlerin başlarının ezilmesi ve milletimize yönelik sinsi tezgahların bozulması için yapılan harekata sonuna kadar destek olmak, milletinin ve devletinin yanında saf tutmaktadır. Bu bağlamda sendika olarak üyelerimizi vatandaşlarımızı tüm Kocaeli ve ülke çapında evlerini, işyerlerini, dükkanlarını Ay Yıldızlı Türk Bayrağımızla donatmaya davet ediyoruz” dedi. 

‘GÜÇ VERECEK’

Mehmetçiğin yanında olduklarını göstermek adına böyle bir girişimde bulunduklarını ifade eden Şanlı, “Evlerimize, işyerlerimize, cadde ve sokaklarımıza asacağımız şanlı bayrağımızın, vatanımızın müdafaası için canlarını ortaya koyan Mehmetçiğimize manevi bir güç katacağına, dost, düşman herkese birlik ve beraberliğimizi göstereceğine inanıyor, başta üyelerimiz olmak üzere Türk milletini çağrımıza destek  olmaya davet ediyorum” dedi

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf