Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Tamyüksel: Slogan Atmayıp Sorunlara Çözüm Üreteceğiz!

İYİ Parti Kartepe Belediye Başkan adayı Haluk Tamyüksel, ilk açıklaması da "Slogan siyasetini zayıf buluyorum, daha çok vatandaşın sorunlarını tespit edip kalıcı çözüm önerileriyle sahaya çıkmayı doğru buluyorum. ” dedi.

Tamyüksel: Slogan Atmayıp Sorunlara Çözüm Üreteceğiz!

İYİ Parti Kartepe Belediye Başkan adayı Haluk Tamyüksel, ilk açıklaması da "Slogan siyasetini zayıf buluyorum, daha çok vatandaşın sorunlarını tespit edip kalıcı çözüm önerileriyle sahaya çıkmayı doğru buluyorum.” dedi.

İYİ Parti’nin Kartepe Belediye Başkan adayı olarak gösterilen İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, çalışmalarına başladı. Esnaf ve vatandaş ziyaretinin yanı sıra sıra teşkilatla birlikte meclis üyeliği listelerini hazırladıkları bilgisini paylaşan Tamyüksel, bazı açıklamalarda bulundu.

'SİYASET İKTİDAR VE MUHALEFET ARASINA SIKIŞMIŞ'

Tamyüksel, yaptığı açıklamada: “Uzunca bir süre Kartepe’de konsorsiyum oluşturmak adına bekledik. Açıklanan adayların ardından yaptığımız istişarelerin sonucunda hem Genel Merkez hem de Kartepe’de görüştüğümüz büyüklerimizin onayıyla adaylığımız belirlendi. İnşallah vatandaşta takdir ederse Kartepe’deki vatandaşlarımıza üçüncü bir yol açmak istiyoruz. Avantajlarımızı da dezavantajlarımızı da biliyoruz ama sıkılıkla İYİ Parti olarak söylüyorum; bildiğiniz gibi akşam yattıklarında rüyada gördüklerine proje deyip millete satan bir iktidar ve her yaptığına muhalefet eden ana muhalefetin arasına sıkışmış olan vatandaşımıza çare olabilmek adına artık bir seçenek daha var. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilen birileri daha var. Bunu diyebilmek adına bir yola çıktık. İnşallah vatandaşımız takdir ederse Kartepe’yi İYİ belediyecilikle tanıştırmaya talibiz.” şeklinde konuştu.

‘FARKLI OLDUĞUMUZU GÖSTERMEK İSTİYORUZ’

Merhum İl eski Başkanı Sanbaz Yıldız'ı da anan Başkan adayı Haluk Tamyüksel, “Şanbaz başkanımızın 2019’da bir açıklaması vardı; "2024 yılında adayımız olacak' diye. Biz de Şanbaz Başkanımızın sözünü vasiyet diye kabul edip emanetini üstlendik. İnşallah Allah yardımcımız olur ve önümüzdeki 40 gün rakiplerimize karşı olan gücümüzü de daha da artırırız, bu güç partisel anlamda bir güç arayışı değil, siyaseten farklılığımızı ortaya koyma çabasıdır. İnşallah biz de kalan süreçte farklılığımızı ortaya koyacağız. Slogan siyasetini zayıf buluyorum, daha çok vatandaşın sorunlarını tespit edip kalıcı çözüm önerileriyle sahaya çıkmayı doğru buluyorum. Karşı tarafın açıklarını yakalayıp o açıklamalar üzerinden siyaset yapmanın, rencide etmenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Karşı tarafı rencide edebileceğimiz birçok durum oldu ama bunu yapmadık. Tevazu siyasetinden yanayım. Yaptığımız şeyin Kartepe’ye, Kartepelilere faydası olması lazım. Sırf karşı tarafı incitmek küçük düşürmek için siyaset yapılmaz, buna karşıyım. Bizim siyasetimiz çözüm odaklıdır. Şu anda bütün ekibimizi sahadan çektik ve meclis üyeliği listeleri için çalışıyoruz. Listelerin Yüksek Seçim Kuruluna son teslim tarihi 20 Şubat, biz de o tarihte teslim ederiz. Halkta karşılığı olan isimlerle listelerimizi belirleyip saha çalışmalarımızı dolu dizgin sürdüreceğiz.” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *