Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Talus'tan 16 Ocak Kutlaması

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Dr.

Talus'tan 16 Ocak Kutlaması

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Dr. Şahin Talus, 16 Ocak Basın Onur Gününü kutladı

Cumhuriyetin ilanına giden yolda, en önemli toplantılardan birine şehrimizin ev sahipliğini yaptığını ve bu onuru hep birlikte yaşadıklarını belirten AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, bu özel günü kutladı. 

'MİNNET BORÇLUYUZ'

Talus açıklamasında “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 16 Ocak 1923 tarihinde İzmit'te Kasr-ı Hümayun'da düzenlediği, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin geleceğine yönelik hedeflerini anlatıp yol haritasını çizdiği tarihi basın toplantısının 101. yılı kutlu olsun. Kökleri derinlerde ulu bir çınar gibi tüm ihtişamıyla göz kamaştıran, binlerce yıllık devlet geleneğimizin en son ve en güçlü halkası olarak milletimizi şemsiyesi altında toplayan Cumhuriyetimizin ilanına giden yol, 101 yıl önce bu topraklarda başladı. İlk asrını tamamlayıp yeni yüzyıla adım atarken bu tarihi günün anlamını, önemini daha iyi anlıyor ve bunun büyük onurunu yaşıyoruz. 16 Ocak, basın çalışanları gibi şehrimizin her bir ferdi için de bu anlamlı günün bir onur kaynağı olduğunu belirtmek isterim. Bu önemli günü tespit edip kutlama gününe dönüştüren herkese minnet borçluyuz. Atatürk’ün, milletin ortak sesi olarak nitelendirdiği tüm basın emekçilerinin 16 Ocak Basın Onur Gününü tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurtuluş mücadelesinin kahramanları başta olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle, şükranla yâd ediyorum" dedi. 
Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *