Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Tahsin Tarhan Kocaeli'de Siyaseti Bıraktı!

CHP’de hafta sonu gerçekleşen kongrede PM adayı olan fakat seçilemeyen Tahsin Tarhan, Kocaeli’de aktif siyaseti bıraktığını açıkladı.

Tahsin Tarhan Kocaeli'de Siyaseti Bıraktı!

CHP’de hafta sonu gerçekleşen kongrede PM adayı olan fakat seçilemeyen Tahsin Tarhan, Kocaeli’de aktif siyaseti bıraktığını açıkladı. Tarhan ilçe başkanları ile paylaştığı mesajda, “Fakat milletvekiline ve il başkanına; bir saç teli kadar bile hakkım varsa hakkımı helal etmiyorum. Bundan böyle Kocaeli’de aktif siyaset hayatıma son veriyorum.” ifadelerini kullandı.

Tahsin Tarhan, hafta sonu gerçekleşen kurultayda CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel’in anahtar listesinde olmasına rağmen aldığı 243 oyla 60 kişilik listeye giremedi. PM seçiminde Kocaeli’nin seçilmiş 28 kurultay delegesinin hiç birisinin Tarhan’a oy vermediği ortaya çıktı. Tarhan bugün ilçe başkanlarının olduğu gruba attığı mesajla Kocaeli’de siyaseti bıraktığını açıklarken il başkanı Bülent Sarı ve Harun Yıldızlı’yı hedef alarak hakkını helal etmediğini söyledi.

VEDA MESAJI VERDİ

Tarhan veda mesajında şu ifadeleri kullandı: “Çok değerli ilçe başkanlarım yaklaşık 15 yıldır Kocaeli’nin bütün sokaklarında ak partiye karşı partimin iktidar olması için mücadele ettim, sizlerin de beni tanıma fırsatınız oldu. Hiçbir canlıyı hiçbir partiliyi kırmadım. Türkiye’nin en büyük sanayicilerinden biri olduğum halde asla parayı ön plana çıkararak kibirli davranarak siyaset yapmadım. En zor günlerde milletvekili adaylığı, Büyükşehir adaylığı yaptım. Sonra milletvekili olarak görev yazıldı ve görevimi en iyi şekilde yapmaya özen gösterdim. Sonunda partimizin en önemli görevlerinden olan Genel Başkan yardımcılığı görevini aldım. Umarım benim bu yaşadıklarımı sizlerde yaşarsınız. Her biriniz benim için ayrı ayrı bir değersiniz. Fakat bu gruptan ayrılırken bir konuyu dikkatlerinize sunmak istiyorum.

BU PARTİYİ KİŞİLERİN HIRSINA, KENDİNİ BEĞENMİŞLERİN EGOSUNA KURBAN ETMEYİN

Eğer siyasette hırsınız, egonuz, kibiriniz kişiliğinizin önüne geçmişse, kendinize olan çıkarlarınız için partiyi bir adım büyütmek yerine, dibe çekerek küçültürsünüz ve kişisel düşüncenizin kurbanı olursunuz. Bölgem için çok emek verdiğimi düşünüyorum. 28 tane delegenin olduğu bir yerde; seversiniz, sevmezsiniz bir kadın belediye başkanlığını getirmiş, 50 yıldır bu partiye emek vermiş, hepimize üzerinde hakkı olan cengiz abiyi dahil yazmayıp, ipe sapa gelmez iğrenç dedikodular yapıp kendi kişisel hırs ve egosu için bana ve parti içinde benim gibi rakip gördüğü kişilere karşı anti propaganda yapanlar ahlaksızdır. Sizler 2 milyon nüfusu olan bir kentin ilçe başkanlarısınız. Hepinizin ayrı ayrı sorumlulukları var. Sizlere sadece şunu söyleyebilirim; bu partiyi kişilerin hırsına, kendini beğenmişlerin egosuna kurban etmeyin.

YOLDAŞLIK SEVGİYLE BÜYÜR

Benim önerim partimizde çok değerli hocalarımız var, bir takım arkadaşların ciddi hasta olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle ciddi bir psikolojik tedavi almaları gerekmektedir. Sizler benim için değerlisiniz, her biriniz için her şey gönlünüzce olsun, başarılar hep yanınızda olsun. Fakat milletvekiline ve il başkanına; bir saç teli kadar bile hakkım varsa hakkımı helal etmiyorum. Allaha havale ediyorum ve Allah’tan bulsunlar diyorum. Başkada bir şey demiyorum. Bundan böyle Kocaeli’de aktif siyaset hayatıma son veriyorum. Allaha emanet olun. Unutmayın Yoldaşlık sevgiyle büyür. Kişisel hırslı, kibirli ve kinci insanlarla ilerlemek kısa bir süre başarıymış gibi görünsede, Günün sonunda tarihin tozlu raflarında yerini alacaktır”

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *