Sumotaş Köprü Geçişlerine Çözüm İstiyor

Sumotaş Köprü Geçişlerine Çözüm İstiyor

/
/

SS Sumotaş Kooperatifi üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’dan köprü ve otoban ücretlerindeki ağır ücretlendirmelerin kaldırılması konusunda destek istedi.

İlimizdeki yük taşımacılık hizmetinde önemli kuruluşlardan olan SS Sumotaş Lojistik Taşıma ve İşletme Kooperatifi Başkanı Marika Mehmet Top, köprü ve otoban ücretleriyle ilgili açıklama yaptı. Fiyatlarla ilgili düzenleme yapılmasını isteyen Sumotaş Başkanı Marika Mehmet Top, en samimi açıklamalarını Kocaeli Paraf Haber Sitemize yaptı.

FİYATLAR BELİMİZİ BÜKTÜ

Türkiye’nin her yerine taşımacılık hizmeti verdiklerini belirten Top, “Maalesef belge sorunlarımız sebebiyle yurt dışına taşımacılık yapamıyoruz. Üyelerimizin büyük bir bölümü bu sebepten mağduriyet yaşıyor. Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü ile 2017 yılından bu yana mahkemeliğiz, süreç devam ediyor. Bizler kendi araçlarımızın kooperatif üzerine alınmadan üyelerimizin öz mal sayılmasını istiyoruz” dedi.

SORUN DOĞRU AKTARILIRSA ÇÖZÜLÜR

Sözlerini sürdüren Başkan Top, “Bu sadece bizim değil tüm kooperatiflerin sorunudur ve bunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyoruz dedi. Ardından açıklamalarına devam eden Top Ekonomik kriz lokasyonumuzu etkilemedi ancak en büyük sorunumuz köprü geçişlerinin pahalılığı. İstanbul köprü geçişleri ve otoban ücretleri belimizi büküyor.  Köprü geçişlerinin hepsinin aynı bedel üzerinden değerlendirilmesini istiyoruz. Bu sorunumuzu Cumhurbaşkanımıza kimse iletmiyor. Konu doğru bir şekilde Cumhurbaşkanımıza iletilse sorunun çözümleneceğine inanıyoruz” dedi.

FİYATLAR BELİMİZİ BÜKTÜ

Ülkemizde yaşanan ekonomik krizi üyelerinin özverili çalışmalarıyla atlatmaya çalışan SS Sumotaş Lojistik Taşıma ve İşletme Kooperatifi, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a çağrıda bulundu. Köprü ve otoban ücretlerinin altından kalkamadıklarını ifade eden Kooperatif Başkanı Marika Mehmet Top, “Sayın Cumhurbaşkanım SS Sumotaş Lojistik Taşıma ve İşletme Kooperatifi ekonomik krizin önündeki engelleri aşmada her türlü desteği vermeye hazır. Ancak sizin de bize kulak vermenizi istiyoruz. Yük taşımacılığı yapan kooperatiflerin otoban ve köprü geçişleri, belimizi büküyor” şeklinde konuştu.

BÖLGENİN EN BÜYÜK TAŞIMACILIK KOOPERATİFİ

Marika Mehmet Top’un kooperatif başkanlığını üslendiği Sumotaş 1993 yılında Kartepe Suadiye Mahallesi’nde kuruldu. Zaman içinde çok hızla büyüyerek bölgenin önemli bir gelir ve geçim kapısı olan Sumotaş, her geçen gün kaliteli müşterilerin çözüm ortağı olarak takdirle karşılanıyor. Aylık 750 Bin metreküplük taşıma kapasitesiyle sektörde önemli bir yere sahip olan Sumotaş, hizmet kalitesi ile ön plana çıkıyor. Kooperatif, 350 adet tamamı tenteli kapalı kasa araç araçları ve lisanslı akaryakıt istasyonu ile tüm bölge halkına hizmet veriyor.

350 ARAÇLA HİZMET VERİYOR

Sumotaş aynı zamanda lojistik çalışanları, müşterilerinin ithalat ve ihracat yüklemelerinde alıcı\satıcı arasında köprü vazifesini görüyor. Yükleme aşamasında meydana gelebilecek herhangi bir sorunun çözümlenmesinde kendilerini müşterisinin ortağı olarak görerek hizmet vermeyi de amaçlayan kooperatifi, yaklaşık 28 Bin metrekare alan üzerinde hizmet veriyor. Akaryakıt istasyonu, yıkama tesisleri, lastik, bayii anlaşmaları, sigorta bayii anlaşmaları, sigorta acenteliği,  araçların tüm ihtiyaçlarının giderildiği kooperatifin 491 üyesi bulunuyor.

 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

1 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf