Sukay Park İşletmecilerinde Beklenen O Açıklama Geldi

Sukay Park İşletmecilerinde Beklenen O Açıklama Geldi

/
/

Geçtiğimiz günlerde Sukay Park Tesisleri'nde yaşanan talihsiz olaydan sonra (bombalı saldırıyla)  Sukay Park Cafe -Restaurant işletme sahibi Ali Çelebi, Sertaç ve Selçuk Çelebi kardeşlerden şirket avukatı Abdullah Zorlu’nun da katıldığı basın toplantısında açıklama geldi.

'ALACAK VERECEK MESELESİ DEĞİLDİR'

Çelebi ailesi “Konunun sebebini bilmiyoruz. Bizim kimseye borcumuz yok. Konu kesinlikle alacak verecek meselesi değildir. Olay adli mercilere intikal etmiştir. Bizde sonucu merak ediyoruz. Olaydan hemen sonra kesintisiz Sukay Park Cafe Restaurant’ta hizmetlerimiz devam etmektedir. Bayram tüm müşterilerimizi bekliyoruz” açıklamasında bulunuldu.

TALİHSİZ BİR OLAYLA KARŞILAŞTIK

Geçtiğimiz günlerde Kartepe'deki Sukay Park işletmesinde meydana gelen üzücü olayda 2 kişi yaralanırken, olayı gerçekleştirdikleri öne sürülen 3 şahıs sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmıştı.  Olayın ardından bu sabah Sukay Park Cafe’de işletme sahibi Ali Çelebi ve şirket avukatı Abdullah Zorlu tarafından basın mensuplarına yaşanan üzücü olayla ilgili ortak açıklama yapıldı.  İşletme sahibi Çelebi kardeşler ve şirket avukatı Zorlu ''Yapılan saldırı herhangi bir alacak verecek meselesi değil, işletmemizde gözü olan ve farklı mecralarda bizi buradan uzaklaştırmak isteyen cenahlardan geldiği çok açıktır. Bu bizim için talihsiz bir olaydır, asla kesintisiz hizmetimizden dürüstlüğümüzden ödün vermeyeceğiz” dediler.

BÖLGENİN FAHRİ KORUYUCULUĞUNU YAPIYORUZ

15 Temmuz 2016 yılından buyana ilk işletmeci olarak  Sukay Park’ta faaliyetlerini gösteren Ali Çelebi 400 metre kare  kapalı  toplam açık alanlarla birlikte  5 bin metre alanda belediyeye aylık 23 bin TL kira bedeli karşılığında işlettikleri tesisin toplan alanının  25 bin metre kare üzerine kurulu bulunduğunu açıkladı.  Bölgenin aynı zamanda gönüllü fahri koruyuculuğunuzda üslendiğini ifade eden Çelebi güvenlik için de Kartepe belediyesinden hassasiyet ve destek istiyoruz. Olay tesisimizin tam içinde değil dışında kalan belediyenin yaptığı park alanındaki yakınlıkta gerçekleşmiştir dedi.  Avukatları Abdullah Zorlu ve Ali Çelebi konuşmalarının devamında ''Yaşanan patlamanın, işletmemizle herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. İlçemizde her geçen gün artan turist potansiyelini baltalamak amaçlı gerçekleştirilmiş müessir bir eylem olarak görüyoruz. Gerçekleşen eylem asla işletmemizin veya işletme sahiplerinin herhangi bir şahsi alacak verecek meselesinden kaynaklı değildir. Patlama restauranta 50 metre mesafede gerçekleşmiştir açıklamasında bulunuldu.

YARGI SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Personelimizin durumu erken fark etmesi üzerine zarar oluşmaması sağlanmıştır. Yargılama sürmektedir. Yargılamayı etkileme adına bir beyanımız olmayacaktır. Güvenlik güçlerimiz tüm imkanları ile olayı araştırıyor. Sukay turistik tesislerimiz Kartepe'nin en güzide tesislerindendir. İşletmemiz hizmete eksiksiz devam etmektedir. Yaşadığımız olay bizleri üzmüş olmasına karşın, işletmemiz ilçemizin turizmine katkı sunmaya devam edecek’’ şeklinde açıklama yapıldı. Toplam 50 kişinin istihdam edildiği Tesisi haftanın 7 günü sabah saat:08.00 ile gece saat:01.00’a kadar yoğun turistlerin katıldığı bir tesisi olarak hizmet veriyor.

ÇELEBİ AİLESİNDEN YAPILAN AÇIKLAMA

Geçtiğimiz Gün İşyerimizde Yaşanan  Olayı  Bir Talihsizlik Olarak Değerlendiriyoruz. Öncelikle İş Bu Yaşanan Patlamanın İşletmemizle Herhangi Bir Bağlantısı Bulunmamaktadır.,  İlçemizde Her Geçen Gün Artan  Turist Potansiyelini  Baltalamak Amaçlı Gerçekleştirilmiş Müessir Bir Eylem Olarak  Görüyoruz. Basına Yansımış Olduğu  Şekliyle Gerçekleştirilen Eylemin  İşletmemizin Yada İşletme Sahiplerinin  Herhangi Bir  Şahsi Alacak Verecek Meselesi Kaynaklı  Asla  Değildir.  Patlama Sukay Restaurantımıza  50 Metre Mesafede Gerçekleşmiştir. Müessesimizde Herhangi Bir Hasar Meydana Gelmemiştir  Olayı  Farkeden Personelimiz  Olayın Gerçekleşmesini Engellemek İsterken Sesten Zarar Görmüş Ancak Ayak Üstü Tedavisi Sonrası Derhal Taburcu Edilmiştir.  Bu Patlamanın  Arap Turistlerin  Ziyaretleri Nin En Yoğun Olduğu ,  İşletmenin  Öğle Yemeği Servisine Başladığı  Anında Yapılmış Olması Son Derece Düşündürücüdür.  Personelimizin  Durumu  Erken Farketmesi Üzerine,  Bir Panik Yaşanmaması  Bir Zarar Oluşmaması Sağlanmıştır.  Olayın Faiileri  Yine İşletme Personeli Tarafından Fark Edilmiş Etkisiz Hale Getirilerek Güvenlik Güçlerine Teslim Edilmiştir. Yargılamaları Sürmektedir. Bu Nedenle Yargılamayı Etkilemek Anlamında Bir Beyanımız Olmayacaktır. Olayların  Basına Yansımış Olduğu Şekli  İle  Gerçekleşen İşletmemizin Yada İşletme Sahiplerinin Herhangi Bir Şahsi Alacak Verecek Meselesi Olmamakla  Berababer Her Ticaret Yapan Müteşebbislerin Borcu Veya Alacağı Da Olabilir. Bu  Üzüntü Verici Olayın Yaşanmasını Gerektirmez İşletmemizde Dolaylı Olarak Gözü Olan Ve Farklı Mecralarda Bizi  Buradan Uzaklaştırmak İsteyen Cenahlardan Geldiği Çok Açıktır. Güvenlik Güçlerimiz Tüm İmkanları İle Araştırmakta Ve Bunun Arkasında Kimin Olduğunu Bulacağından Hiç Şüphemiz Yoktur.En Ufak Bir Ayrıntı Elimize Ulaştığında Kamuoyu İle Paylaşacağız. Sukay Turistik  Tesislerimiz  Ve Restaurantımız Kartepe Beldemizin En Güzide Tesislerindendir.  İşletmemiz Hizmete Aynen Eksiksiz  Devam Etmektedir. Yaşadığımız Olay Bizleri Son Derece Üzmüş Olmasına Karşın, İşletmemiz   İlçemizin  Turizm İnin Her Geçen Gün Gelişmesine Katkı Sunmaya Devam Edecektir. Kartepe Ve Kocaelili Hemşerihlerimizin Bizlere Verdiği Desteklerinden Dolayı Teşekkür Ediyoruz.

 

 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf