SUALTI HOKEYİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KÜTAHYA’DA GERÇEKLEŞTİ

SUALTI HOKEYİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KÜTAHYA’DA GERÇEKLEŞTİ

/
/

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu başkanlığının organize ettiği 19 yaş ve altı Sualtı Türkiye şampiyonası müsabakaları 19-22 Aralık tarihleri arasında Kütahya’da gerçekleşti.

Toplamda 21 takımın katılım sağladığı Türkiye şampiyonasında erkekler sıralamasında Denizkızı spor kulübü şampiyon olurken, kadınlar sıralamasında ise Bilimsel yüzme spor kulübü birinci olarak 2019  yılı Türkiye şampiyonu oldular. Kocaeli’den beş takımın mücadele ettiği Sualtı Hokeyi Türkiye şampiyonasında Kocaeli Yüzme Kulübü şampiyonayı erkekler sıralamasında 5 nci olarak bitirerek derece yaptı.

KOCAELİ TAKIMLARI DİKKAT ÇEKTİ

Yine Kocaeli takımlarından Gebze Gökay spor kulübü 11 nci, Kocaeli Gençlik spor kulübü 12 nci, Derince Sualtı spor kulübü 14 ncü ve İzmit sualtı spor kulübü de 17 nci olarak şampiyonayı tamamladılar.

ALTUNTAŞ; “ GELECEK İÇİN UMUTLUYUZ ”

Şampiyona hakkında görüşlerini aldığımız Kocaeli Yüzme kulübü ve Derince Sualtı sporları kulübü baş antrenörü Talha Altuntaş; şampiyona boyunca toplamda 8 maç yapıp 3 gol yediklerini ve 1 mağlubiyet aldıklarını belirterek sporcularının başarılı bir perfonmans gösterdiklerini ifade etti. Fikstür şanslarının kendilerinden olmadığını belirten Altuntaş; “ sporcularımızın bu azmi ve başarısı bizi gelecek yıllar için umutlandırdı. Kütahya da gerçekleşen bu şampiyonada 3 sporcumuz milli takım aday kampı için davet edilmesi bizleri onurlandırmıştır. Bundan sonraki şampiyonalarda ilimizi en iyi şekilde temsil ederek daha güzel başarılar elde edeceğiz ” şeklinde görüşlerini belirtti.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf