Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Soylu Kocaeli'den Mesajını Verdi: Bize Her Yer Trabzon !

Soylu Kocaeli'den Mesajını Verdi: Bize Her Yer Trabzon !

Kocaeli Trabzonlular Derneği'nin Başiskele'deki Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezinde düzenlediği Trabzon’un Kurtuluşu yıl dönümü kutlamalarında eski İçişleri Bakanı, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu’yu ağırladı. Bakan Soylu Kocaeli'de kendisine olan ilgiden oldukça memnun kalırken sosyal medya hesabından 'Bize Her Yer Trabzon' söylemleri ve fotoğraf paylaşımıyla mesajını verdi.

Kocaeli Trabzonlular Derneği Başkanı İbrahim İbrahimoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen programa, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır ve Veysel Tipioğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, MHP Kocaeli İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AK Parti eski il başkanı Mahmut Civelek ve çok sayıda davetli katıldı. 

KANUNİ KENDİ KARAKTERLERİNİ MEMLEKETİMİZE YANSITMIŞTIR

Programda kürsüye çıkarak selamlama konuşması yapan eski bakan Süleyman Soylu şunları söyledi: “Dünyayı tek tip insana, tek bir dile, tek bir kültüre, tek bir dine doğru yönlendirmek istiyorlar. Tek tip insanla birlikte Dünyayı istedikleri yere istedikleri gibi yönlendirmek istiyorlar. 15 Temmuz gibi bir mücadeleyi bu millet kıymetli Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çıplak elleriyle engellemişse şu kültürün kaybolmayışından dolayıdır. Bu kadar basit. Bu zenginliğimiz hiçbir şekilde ve hiçbir zaman örselenmemeli. Çünkü aslını inkar eden haramzadedir. Geldiğimiz yeri, geleneklerimizi, inancımızı, anlayışımızı, kardeşliğimizi inkar etmemeliyiz. Ben Trabzon’da iki dönem milletvekilliği yaptım. Hayatımın en şerefli, en güzel günleridir. Bizim insanımızın kendine ait iç sevgisi vardır. Fatih, Yavuz, Kanuni kendi karakterlerini memleketimize yansıtmışlardır. Fatih İstanbul’u fethettiğinde, 1500 Trabzonlu aileyi fetihten hemen sonra İstanbul’a göndermiş. Trabzon üç cihan padişahının renk verdiği, karakter verdiği, güç verdiği bir şehirdir. Rizesi öyledir, Artvin’i öyledir. Giresun’u öyledir. Ordu’su öyledir. Samsun’u öyledir. Bu şehirler kurtuluş mücadelelerini aynı anlayışla ve düsturla vermiştir.

TRABZONLU OLMAKTAN ŞEREF DUYARIM

Hiçbir endişeniz olmasın. Memleketimiz iyi istikamette gidiyor. Sadece biraz zamana ihtiyacımız var. Bu ülkenin biraz daha kuvvetlenmesi lazım geldiğine, Gazze meselesinde bir kez daha şahit olduk. Biraz daha fazla güçlenmeye, biraz daha fazla ayakları üzerinde durmaya, biraz daha fazla hakikati haykırmaya her birimizin çok fazla ihtiyacı var. Bu milletin önümüzdeki zaman dilimi içinde çok daha müjdeleri var. Biz o müjdelerin yolunda gideceğiz. Bizim memleketimiz güzel bir memleket. Öfkesi anında kabaran ve geçen, içinde kin tutmayan, tevazuu, çalışmayı, kardeşliği, dostu, riski ve cesareti kendi vücudunda tanımlayan bir memleket. Ben Trabzonlu olmaktan şeref duyarım.” dedi.Kutla etkinlikleri Horon gösterisi protokol konuşmaları, Trabzon Tarihi konulu söyleşi ve Temel Dursun Skeç gösterisi sonrası kutlama etkinlikleriyle sona erdi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *