Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Son Ayların En Ucuz Pazarı!

Sebze fiyatlarında düşüş başladığını söyleyen Pazar Esnafı Ahmet Gülmez: “Havalar ısındı artık pazarda fiyatlar düşmeye başladı. Sıcaklık arttıkça ekinler bollaşıyor tabi bu da pahalılığın önüne geçiyor.

Son Ayların En Ucuz Pazarı!

Sebze fiyatlarında düşüş başladığını söyleyen Pazar Esnafı Ahmet Gülmez: “Havalar ısındı artık pazarda fiyatlar düşmeye başladı. Sıcaklık arttıkça ekinler bollaşıyor tabi bu da pahalılığın önüne geçiyor. Vatandaş bir önceki aylara göre fiyatlardan memnun.” dedi.

Havaların ısınmasıyla sebze fiyatlarında düşüş başladığını söyleyen Pazar Esnafı Ahmet Gülmez, bu hafta son zamanlarda fiyatı en düşük fiyatlar olduğunu söyledi. Gülmez kış aylarında kilosu 60 TL’yi bulan patlıcanın fiyatının 10 TL’ye, domates ve biberin de 15 - 20 TL’ye kadar düştüğünü ifade etti.

‘HAVALAR ISINDIKÇA FİYATLAR DÜŞER’

Sıcaklıklar arttıkça mevsim sebze ve meyvelerinde hasadın hızlandığını söyleyen Pazar Esnafı Ahmet Gülmez: “Havalar şu an bir sıcak bir soğuk ama mevsim sebze ve meyveleri için gayet iyi. Bahçe ekinleri başladı, erikler sıcak istiyor, ısındıkça olgunlaşıyor. Sebzelerden baklayı, ıspanağı topladık. Yaz yaklaştıkça tabi çeşitler artacak. Kışa göre bu fiyatlar çok iyi domates, biber, patlıcan 50 - 60 lirayı gördü. Şu anda patlıcan 10 lira, domates ve biber de 15 - 20 TL. Yazın daha da düşer bu fiyatlar. İnsanlar marketten şikayetçi olmakta haklı çünkü pazarda 10 lira olan nane markette 20 lira.” şeklinde konuştu. 

GÜNCEL FİYATLAR:

Domates: 15 -20 TL

Biber: 15-30 TL

Patlıcan: 10 TL

Salatalık: 15 - 20 TL

Biber: 15 - 30 TL

Lahana: 40 TL

Ispanak:25 TL

Pırasa:20 TL

Kıvırcık-Marul: 20 TL

Kuru soğan: 15 TL

Patates:18 TL

Maydonoz - Nane: 10 TL

Limon: 20-30 TL

Erik: 100 TL

Çilek: 50 TL

Muz:50 TL

Portakal: 20 TL

Elma: 15 - 20 TL

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *