Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Sigaraya 9 Lira Zam Geldi!

Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, bir sigara grubuna 9 lira zam geldiğini açıkladı. Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, bir sigara grubuna zam geldiğini duyurdu.

Sigaraya 9 Lira Zam Geldi!

Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, bir sigara grubuna 9 lira zam geldiğini açıkladı.

Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, bir sigara grubuna zam geldiğini duyurdu. JTİ grubuna ait sigaraların en düşük olanı 58 TL, en yüksek olanı ise 69 TL oldu. Özgür Aybaş sosyal medya hesabından, "1-10 Nisan arası zam geleceğini duyurmuştum seçim sonrası 10 TL zam gelecek diye, 9 TL zam geçişi oldu" diye açıklamada bulundu.

SEÇİM NEDENİYLE ERTELENEN ZAMLAR

Yerel seçimlerin ardından, yeni zamlara ilişkin ilk adımlar atılmış durumda. Özellikle, BTK'nın cep telefonu tarifelerindeki artış ve sigara fiyatlarına yapılan zamlar bu sürecin bir parçası olarak görülüyor. Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Aybaş'ın açıklamasına göre, sigara fiyatlarına 9 TL zam yapıldı ve gelecek dönemlerde de zam beklentisi devam ediyor. Özellikle seçim öncesinde ertelenen birçok zammın 31 Mart sonrasında uygulanmaya başladığı görülüyor. Cep telefonu tarifelerine ilişkin olarak, BTK tarafından yapılan açıklamaya göre, tarife fiyatlarında önemli bir artış gerçekleşti. Yurt içi aramaların dakikası 3 lira 12 kuruşa, uluslararası aramaların dakikası ise 31 lira 35 kuruşa yükseldi. Ayrıca, çeşitli hizmetler için de yeni ücretler belirlendi. Mobil operatörlerin belirlediği ücretler, yılda iki kez güncellenen Mobil Azami Ücret tarifesine tabi olacak.

 VERGİ İNCELEMELERİNİN SAYISI ARTTI

Öte yandan, elektronik ödemelerde vergi kaçaklarını önlemek amacıyla önlemler alındığı belirtiliyor. Banka kartı, kredi kartı ve sanal kart üzerinden yapılan ödemeler yakından takip edilecek ve vergi kayıplarının önlenmesi hedefleniyor. HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) alt limit fiyatları da güncellenerek 175 TL'ye yükseltildi. Bu değişiklikle, otoyol ve köprü geçişlerinde bakiye yetersizliği yaşanmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor. Kira sözleşmeleri için ise Maliye Bakanı Şimşek'in e-devlet üzerinden yapılması yönündeki açıklamaları dikkat çekiyor. KDV, MTV ve gelir vergisi konularında herhangi bir artış olmayacağı belirtilirken, düşük KDV oranıyla fiş kesilmesinin önlenmesi için yeni POS cihazlarının kullanılacağı ifade ediliyor. Son olarak, vergi denetimlerinin sıklaştırıldığı ve Vergi Denetim Kurulu (VDK) tarafından gerçekleştirilen vergi incelemelerinin sayısının arttığı belirtiliyor. Geçen yıl yapılan incelemeler sonucunda birçok mükellefin vergi matrahını eksik beyan ettiği ve bu doğrultuda vergi tutarlarının artırıldığı ifade ediliyor.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *