SEKA'DA MÜDÜR YARDIMCISI PERSONELİ TEHDİT ETTİ

SEKA'DA MÜDÜR YARDIMCISI PERSONELİ TEHDİT ETTİ

/
/

İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde maiyetinde görev yapan kamu çalışanlarını tehdit ettiği iddia edilen sözleşmeli Müdür Yardımcısı H.Y ile ilgili konuşan Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, “Hiç kimse çalışanları tehdit edemez” dedi.

İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde maiyetinde görev yapan kamu çalışanlarını tehdit ettiği iddia edilen sözleşmeli Müdür Yardımcısı H.Y hakkında Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker Şube görüşlerini bildirdi. Basın açıklamasına Şube Başkan Yardımcısı Şengül Çakmak, İzmit Seka Devlet Hastanesi Temsilcisi Ahmet Atalay, sendika üyeleri Fatih Öztürk ve Levent Öz katılım sağladı. Basın açıklamasında konuşan Çeker, “Kamu da ehliyet ve liyakatin ne derece önemli olduğunu Türkiye ne yazık ki acı tecrübeler ile görmüştür. Bir makama oturunca kendini efendi görüp, çalışana köle muamelesi yapanların işyerlerinde huzuru yok ettiğini herkes iyi bilmektedir. Bu tür kişiler mevzuattan bi haber, yönetici oldukları kurumu da Kel Ali’nin bağı sanmaktadırlar” açıklamasında bulundu.

YAPTIĞINIZ İŞLEM HUKUKA AYKIRIDIR

Çeker konuşmasının devamında, “Ben istersem her şey olur gibi bir zihin yapısı ile idarecilik yapanlar çalışanı tehdit etmeye kadar işi vardırmışlardır. Görevini yapan ve mevzuatın ortaya koyduğu prosedürü uygulayan çalışanların odalarına girip ahkam kesmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. İş bilmezliklerini işi layıkıyla yapanlara saldırarak örtmeye çalışanlara meydanı boş bırakmayacağımızı herkes iyi bilmelidir. Liyakat ve ehliyetten yoksun, hakkı olmayan makamda bulunan müdür yardımcısını korumaya çalışan, olayı görmezden gelerek yok sayma girişiminde bulunan hastane idaresini uyarıyoruz. Yaptığınız iş ve işlem hukuka aykırıdır” diye konuştu.          

 VALİLİK MAKAMINA RESMİ BAŞVURUMUZU YAPTIK

“İzmit Seka Devlet Hastanesinde Sözleşmeli Müdür Yardımcısı H.Y kamu gücünü kullanmak suretiyle açıkça ve alenen kamu çalışanlarını tehdit etmiştir” diyen Çeker, “Kurumda hasbel kader amir pozisyonunda olması nedeniyle mahiyetindeki kamu görevlilerine istediği gibi davranma hakkı olduğunu sanan sözde müdür yardımcısı için İdari ve adli işlem başlatılması için sendika olarak Valilik makamına resmi başvurumuzu yapmış bulunmaktayız” şeklinde konuşmasını sürdürdü. Çeker konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Özveri ile görevini yapan, görevi başındaki kamu görevlilerini tehdit ederek bir takım davranışlar da bulunmak asla cezasız bırakılmamalıdır. Kimsenin yaptığı, ettiği yanına kar kalmamalıdır. İdareci olmak başka bir şeydir. Bir yeri idare etmek, yönetmek bambaşka bir şeydir.  İdareciler yapacakları çalışmalarla çalışanı memnun edecek bir iş ortamını oluşturmakla görevlidirler. Çalışana hakaret ederek yönetici olamazsınız olsa olsa zulmün bir aracı olursunuz.” 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf