Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

“Savaşta Bile Erdoğan Düşmanlığı Yapıyorlar”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit Danışma Meclisinde konuştu: AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit Yerel Yönetimler Danışma Toplantısı’nda muha…

“Savaşta Bile Erdoğan Düşmanlığı Yapıyorlar”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit Danışma Meclisinde konuştu: “Savaşta bile Erdoğan düşmanlığı yapıyorlar”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit Yerel Yönetimler Danışma Toplantısı’nda muhalefeti eleştirerek, “Ukrayna’da savaş var. İnsanlık 3.Dünya Savaşı’nı konuşuyor. Ama bizim muhalefetin derdi Erdoğan düşmanlığı. Milletimizin tercihine saygı göstermeyi başaramıyorlar” dedi.

YEREL DANIŞMA TOPLANTILARI TAMAMLANDI

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nın İlçe Yerel Yönetimler Danışma Meclisleri tamamlandı. Çayırova’da 3 Şubat’ta başlayan danışma toplantılarının sonuncusu dün akşam İzmit’te gerçekleşti. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, bir teşkilat çalışmasını daha başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Çayırova’da başlayan Yerel Yönetimler Danışma Toplantılarını İzmit’te tamamladıklarını, bu toplantılarda Belediye Başkanlarının teşkilatın önüne çıkarak ilçe ilçe neler yaptıklarını anlattığını ve önerileri dinlediğini söyledi. Belediyeciliğin gönül işi, belediyeciliğin AK Parti’nin işi olduğunu bu toplantılarda bir kez daha gösterdiklerini, her eylemde vatandaştan fikir almayı görev kabul ederek bunu yerine getirdiklerini ifade eden Ellibeş, muhalefete de göndermelerde bulunarak şunları söyledi: 

MAALESEF MİLLİ OLAMIYORLAR

“Dünya büyük bir sınavdan daha geçiyor. Uzun yıllardır Ortadoğu’da akan kan, şimdi Avrupa’ya da sıçramış durumda. İnsanlık, yeni bir dünya savaşı yaşanmasından endişe ediyor. Bu kritik dönemde herkes dostunu, düşmanını seçmeye çalışıyor. Türkiye, bu dönemde de gücünü gösterdi. En son savaş bölgesinden tahliye edilen vatandaşlarımızın sayısı 10 bin civarıydı. Maalesef, ülkece birlik-beraberlik içinde olmamız gereken bu dönemde de muhalefet toplanmış, Erdoğan gitmeli diyor, başka birşey demiyor. Barışta olamadıkları gibi en kritik dönemde de, yerli ve milli olmayı başaramıyorlar. Türk halkının iradesine, demokrasiye saygı göstermediler, gösteremiyorlar.”

PARAVANLA BÖLÜNMÜŞ DEPOLARI HASTANE DİYE YUTTURMAYA ÇALIŞTIKLAR

“Dünyanın her yerinde Türkiye’den daha fazla fiyat artışları, enflasyon yaşanırken neredeyse Korona Virüs’ün ortaya çıkmasından bile Cumhurbaşkanımızı sorumlu tutacak bir muhalefet var. Teşhis ve tedaviden, sosyal yardımlara kadar bu süreçte bütün kaynaklar milletimizin emrine verildi. Dünya’nın en gelişmiş ülkeleri bile aşıyı, testi ücretli yaparken, Türkiye’de bütün bunlar ücret alınmadan yapıldı. Dünya’nın salgın başlarken ölüme terk ettiği yaşlılar, Türkiye’de öncelik verilen kesim oldu. Türkiye’de marketlerde raflar hiç boş kalmadı. Fırınlar kapanmadı.  Hiçbir üründe kıtlık yaşanmadı. Kendi aşımızı, kendi solunum cihazımızı ürettik. Salgın döneminde paravanla ayrılmış depoları milletimize hastane diye yutturmaya çalışanlara karşılık biz peş peşe tam donanımlı, tam teşkküllü, dünyada sayılı, örnek gösterilen hastaneleri açtık.”

TÜRKİYE’YE SADECE ZAMAN KAYBETTİRDİLER

“Bir aydır her hafta üç ilçede yerel yönetimler danışma meclisleri yapıyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin hizmetleri başta olmak üzere, yaptıklarımızı anlatmaya zaman yetmiyor. İlçe belediye başkanlarımız bir saat, iki saat sadece yaptıklarını anlattı. Şimdi İzmit’teyiz. İlçe Belediyesi muhalefet yönetiminde. Ama İzmit’te yapılan, devam eden projelerimizi anlatmaya kalksak yine zaman yetmeyecek. Tramvay hattından, devasa Cedit Kentsel Dönüşüm Projesine kadar durmadan, yorulmadan çalışıyoruz. Kaynaklarımızı milletimiz için kullanıyoruz. Şartlar ne olursa olsun milletimiz için retörye devam ediyoruz. AK Parti’den önce bu muhalefet ülkemize sadece zaman kaybettirdi. Milletimizi oyaladı. Zamanını çaldı. Şimdi yeniden o günlerin hevesine kapılmış durumdalar. Yuvarlak masalar etrafında toplanıp, saatlerce konuşuyorlar ve sonra çıkıp ileriye değil, geriye dönelim diyen bir açıklama yapıyorlar.”

HER ZAMANKİNDEN FAZLA ÇALIŞACAĞIZ

“Dikiz aynasına bakarak araba kullanıyorlar. Bu araba bunların eline geçse ilk virajda yoldan çıkıp, uçurumda yuvarlanır. Bu suni aşk, ilk tartışmada dağılır. Şehrimizi ve ülkemizi Allah’ın izni, milletimizin takdiriyle 2071 hedeflerine taşımak, dünyada daha güçlü konuma getirmek için önce 2023 seçimlerini kazanacağız. Bakın bugün sihalarımızı denizde taşıyacak dev uçak gemimizi de ürettik. Havada, karada, denizde ve denizin altında yerli ve milli üretimle savunma sanayimizde Cumhuriyet tarihinin en büyük atılımlarını yaptık. Enerjide dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak için Ukrayna savaşından çok önce arama, sondaj çalışmalarına başladık. Bu yüzden diyoruz ki, AK Parti ile Türkiye’nin önü de ak olacak. Bu konuda teşkilatlarımıza güveniyoruz. Ana kademesi, kadın kolları, gençlik kolları, mahalle ve sandık temsilcileri ile tüm teşkilatımız, önümüzdeki seçimlere dek, bugüne kadar gösterilenden çabadan daha fazlasını göstererek Türkiye’yi bu muhalefetib eline bırakmayacak”.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *