Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Satın Aldığı Evde Kiracı Mağduru Oldu

Satın Aldığı Evde Kiracı Mağduru Oldu

Gazeteci Nurşah Şahin Köseoğlu, otomobillerini satıp, kredi kullanıp, yakınlarından borç alarak satın aldıklarını, evlerindeki kiracının çıkması için yasal süreci tamamlayarak 6 ay beklediklerini, ancak kiracının “mahkemede görüşelim” dediğini belirtti. Kirada oturduklarını ve zor durumda olduklarını kiracılarına ilettiklerini ifade eden Köseoğlu, “Bugüne kadar adliyenin önünden dahi geçmeyen biz, ev alarak başımızı derde soktuk. Ev alarak hata mı yaptık?” dedi.

İzmit Ayazma Mahallesi’nde oturan Gazeteci Nurşah Şahin Köseoğlu, sosyal medya hesabından ev satın almasının ardından yaşadıklarını yazdı. Kirada oturduklarını, ev satın almak için otomobillerini satıp, kredi kullanıp, yakınlarından borç aldıklarını belirten Nurşah Şahin Köseoğlu, Bağçeşme’den daire satın almalarının ardından yaşadıklarını şöyle paylaştı:
“Nisan ayında arabamızı satıp, üzerine ev kredisi çekip, onunda üzerine eşten dosttan elden altın, euro, dolar alarak ev sahibi olduk. Aldıktan birkaç gün sonra eve kendimiz taşınacağımız için noterden ihtarname çektik. Yasal süreç olan 6 ayın tamamlamasına 15-20 gün kaldı. Evi alırken eşimle konuşan kiracı, Ağustos, Eylül ayı içinde taşınabileceğini en geç yasal süreci tamamlayıp Ekim ayında evden mutlaka çıkacağını belirtti.”

EVDEN ÇIKMADI, “MAHKEMEDE GÖRÜŞELİM” DEDİ

“Bizde buna istinaden en geç Ekim ayı sonunda taşınacağımızı düşünerek çocuğumuzu aldığımız eve yakın bir okula kaydını yaptırdık. Şuan kirada oturduğumuz evden okula servis olmadığı için, küçük bebeğimle birlikte minibüs ile yaklaşık 1 saat yol gidip, okulun kapısında saatlerce bekleyip tekrar 1 saatte eve geri dönüyoruz. İzmit esnaflarından olduğunu öğrendiğimiz kiracımızı birkaç gün önce arayıp ilk defa muhatap olduk. Özet olarak; annesinin sağlık problemleri dolayısıyla taşınamayacağını söyledi. Bende kirada oturduğumuzu ve zor durumda kalacağımızı anlattım. Yaklaşık 10-15 dakikalık konuşmanın ardından şahsın son cümlesi “mahkemede görüşelim” oldu.

“EV ALARAK BAŞIMIZI DERDE SOKTUK”

“Bugüne kadar adliyenin önünden dahi geçmeyen biz, ev alarak başımızı derde soktuk. Ev alarak hata mı yaptık? 6 ay yasal süre tanınmış ve dolduğu halde emniyet güçleri neden müdahale etmiyor? Peki biz şimdi neden mahkeme sürecine gidiyoruz? 6 aydır kiracım çerez parası bile etmeyen çok cüzi bir fiyata evimde otururken, ben 5 katı fazla kira ödemeye ne kadar daha devam edeceğim? Mahkeme kaç ay sürecek? Geçen süre zarfında yapılacak olan tadilat, nakliye gibi masraflar 2, hatta 3 katına çıkmış olacak. Bunun bedelini neden biz ödemek zorunda kalıyoruz? Çocuğumu karda kışta okula nasıl götürüp getireceğim? Hepsi bir kenara manevi olarak yaşadığımız stres ve üzüntü ne olacak?”

Bu Haberi Beğendin Mi?
2 kişiden 2 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *