Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Sarıkamış Şehitlerini Birlikte Anacaklar

Kocaeli’de bulunan sivil toplum kuruluşları Sarıkamış Harekatı’nın 108. yılında ortak bir program yaparak şehitlerimizi hep birlikte anacak.

Sarıkamış Şehitlerini Birlikte Anacaklar

Kocaeli’de bulunan sivil toplum kuruluşları Sarıkamış Harekatı’nın 108. yılında ortak bir program yaparak şehitlerimizi hep birlikte anacak.

Önceki hafta ilki gerçekleştirilen toplantı, ikinci kez Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu(KEDFE) Başkanı Tekin Dursun’un ev sahipliğinde yapıldı. Sarıkamış şehitlerimizi anmak için ilimizdeki tüm etkin sivil toplum kuruluşları ile birlikte bir program hazırlığında olan STK’lar, anma programının detaylarını istişare etmek üzere daha geniş katılımlı toplantının ikincisini KEDFE’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

EKSİKSİZ KATILIM

Toplantıya; Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal, Kars Ardahan Iğdır Vakfı Başkanı Taner Sarıçayır, Kocaeli Yerel Kültür Platformu Başkanı Metin Şentürk, TOYŞAD Başkanı Gökalp Şentürk, Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Elmas, Kocaeli Van Federasyonu Başkanı Atilla Meral, Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimler Dernek Başkanı Şaban Arlı, Kocaeli Karslılar Derneği Alper Akyılmaz, Kocaeli Elazığlılar Dernek Başkanı Feti Kapan, Kocaeli Erzincanlılar Dernek Başkanı Mehmet Akkılıç, Kocaeli Burdurlular Dernek Başkanı Nilgün Doğanay, Kocaeli Trakya illeri Dernek Başkanı Serkan Şengün, Kocaeli Kütahyalılar Yerel Kültür Derneği Başkanı Yasin Aslan, Kocaeli Kastamonulular Dernek Başkanı Nurcan Acaroğlu Göktaş, Kocaeli Çukurovalılar Dernek Başkanı Erdoğan Davut, Kocaeli Niğdeliler Dernek Başkanı Cümali Bozok, Tokatlılar Dernek Başkanı Turan Şahin, Körfez Güney Mh Sos. Yard. Derneği Başkanı Oktay Yaşar, Karadenizliler Derneği Başkanı Hasan Yazıcı, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Fuat Ayar ve Vakıf, Federasyon ve Dernek Yöneticileri katıldı.

DAHA FAZLA ALANA YAYILACAK

Toplantıda Sarıkamış Harekatı programlarının tüm STK’lar ile birlikte yapılmasının önemine vurgu yapılarak ilk organizasyon için oluşturulan komisyonun ön çalışmaları paylaşıldı. Toplantıdan ve davetten memnuniyet duyduğunu belirten başkanlar; bu tür programların sürekliliğine dikkat çekerek planlanan anma etkinliklerine ve yürüyüşlere katkı sağlamak ve yapılacak organizasyonları zenginleştirme mesajı verdi. Ayrıca okullarda, camilerde, salonlarda, sokaklarda daha ektin ve şehitlerimizin aziz hatıralarına yakışır organizasyonlar yapmak için dernek, federasyon, kuruluş ve duyarlı insanların bir araya gelmesinin önemine de dikkat çekildi. Birlik ve beraberlik içerisinde yapılacak programların anlamlı olacağının altını çizen başkanlar, etkinliği planlayan hayata geçirmeye çalışan isimlere de teşekkür etti. Ayrıca oluşumun bundan sonraki süreçte tüm etkinliklerde etkin bir şekilde devam ettirilmesi yönünde karar kılındı. Katılımcılar, programın gerçekleşmesine öncülük eden KEDFE Başkanı Tekin Dursun’a teşekkür etti. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *