SARIBAY; HESAP SORACAĞIZ

SARIBAY; HESAP SORACAĞIZ

/
/

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay bugün ilçe binasında yaptığı basın toplantısında ”Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ni aldığımız da usulsüzlükler ve israflar ortaya çıkacak ve hesabını biz soracağız ” açıklamalarında bulundu. 

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, dün partisinin il binasında yerel ve ulusal gündeme dair açıklamalarda  bulundu. Basın açıklamasında Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir,  il yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ihalelerde şeffaflık anlayışını beğendiğini söyleyen İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bu uygulama bizi sevindirdi. Tabiki herkes kamunun parasının nereye gittiğini bilmeli. Büyükakın, İstanbul, Ankara ve İzmit belediyelerinde ki şeffaflıktan etkilenmiş olmalı böyle bir uygulama kararı aldık. Peki bundan önceki ihaleler ne olacak? Belediyenin şirketleri var onlarda da bu şeffaflığın sağlanmasını bekliyoruz. Sosyal demokrat belediyecilik doğru yolda. Büyükşehir belediye başkanına da sosyal belediyeciliği öğrettik” dedi.

KİMSEYLE KAVGA ETMEYECEĞİZ

Belediye başkanlarının son zamanlarda ki tavırlarını beğenmediğinin altını çizen Başkan Sarıbay, “Karamürsel belediye başkanı büyükşehir belediye meclisinde, CHP grubuna doğru kağıt fırlatıyor. Orası anaokulu değil, siz şehrin milletvekilisiniz. Daha terbiyeli ve saygılı olmanız lazım. Engin Taşdemir kardeşimiz o harekete cevap vermedi. Kendisini tebrik ediyorum. Biz kimseyle kavga etmeyeceğiz. Siyasi iktidara yakın olan belediyelerde usulsüzlük dışında bu tür davranışlar da var. Dilovası belediye başkanı mahallede koku olan bir bölgeye gelmiş ve halka ‘Sizi adam yerine koydum ya  elinizi sıktım ya’ gibi üslup takılmış. Bunlar hoş değil” açıklamasında bulundu. “Ülkemize ve Kocaeli’de ekonomide maalesef bir zafiyet ve kötü yönetim var” diyen Sarıbay, “Daha önce Ekonomiden Sorumlu Başkan Yardımcımız Selin Sayek Böke ekonominin düzelmesi hakkında öneri de bulundu. Ama maalesef öneriye kulak asmadılar. İsrafın önlenmesi lazım. İstanbul belediyesi el değiştirdi. Binlerce araç Yenikapı’ya çekildi.

ONLAR KUTLAMASADA MİLLİ BAYRAMLARIMIZI BİZ KUTLAYACAĞIZ

Biz Kocaeli büyükşehir belediyesini aldığımız da usulsüzler ve israflar ortaya çıkacak ve hesabı sorulacak. Fatma Kaplan Hürriyet belediyenin makam aracını değil, kendi aracını kullanıyor. Ama büyükşehire bakın minibüsü makam aracı yapıp içini dizayn ediyor. Bu israfın daha da ileri gidişi” ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi sayesinde milli bayramları kutlar hale geldi. Daha önce milli bayramlarda ya milli eğitim müdürü ya da gençlik spor il müdürü katılıyordu. Bunlar milli bayramları ortadan kaldırmak için yapıyordu. Atatürk düşmanlığı yaparak yol kat edemesiniz. Buna izin vermeyeceğiz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet bayramını 3 gün kutlayacağını öğrendik. Büyükşehire hocalık ve öğretmenlik yaptık. Onlar kutlamasa bile biz CHP olarak milli bayramlarımızı kutlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf